Mladší žáci prohráli vyrovnaný zápas s Buldoky

05.04.2017 20:57

V neděli přijeli do Prachatic Buldoci ze Stříbra, aby bojovali s Horaly o body do tabulky Přeboru mladších žáků. V úvodu domácí na soupeře odvážně vlétli a dvakrát zahrozili střelami Jonáše Nováka. Bohužel ani jeden ze střeleckých pokusů gólem neskončil. Hosté pak také ukázali, že hokejbal umí a vytvořili závar před domácí svatyní. Domácí pak opět Buldoky zatlačili, ale góly začali dávat hosté. Horalíkům ukázali lekci z produktivity, za 6 minut měly tři úniky a vedli 2:0. Horalíci nepolevovali v tlaku a vynutili si přesilovou hru. Početní výhodu domácí proměnili gólem Jolči Beckové a snížili ze svého pohledu na 1:2. Takto úvodní část hry skončila.

Druhá třetina přinesla vyrovnanou hru a šance na obou stranách. Možnost vyniknout dostali oba brankáři. Ten domácí byl bohužel překonán v samém závěru, to když hosté ukázali, jak je důležitý důraz v útočné třetině. I přes inkasovaný gól si pochvalu za výkon v této fázi zápasu zaslouží kompletní obrana domácích!

S nepříznivým stavem se Horalíci nehodlali smířit. Stáhli hru na dvě pětky, snažili se rychle střídat a dostávali soupeře pod tlak. Ti zkušenější hráči hostí, kterým je evidentně blíž led než oranžový míček, si však útočné choutky domácích pohlídali. V této fázi hry po hřišti lítal Ondra Vokoun jak nejmenovaný zahraniční stíhací letoun a tvořil spoluhráčům šance ke skórování, Jolča Becková trápila svou mrštností a rychlostí beky soupeře. Před brankou soupeře byly k vidění závary a celkově si obě útočné formace Horalů zaslouží vyzdvihnout za svou aktivitu. Žádná z šancí však gólem neskončila. Když už Horalíci hostujícího brankáře překonali, stála míčku v cestě do sítě tyč a dvakrát si svou cestu rozmyslel na brankové čáře. Když se nepodařilo Horalům skórovat ani ze závěrečné power play, bylo jasné, že body si povezou domů Buldoci.

Smutný byl pohled na vyčerpané domácí hráčky i hráče, kteří odehráli krásný zápas, na hřišti nechali všechny síly, potili krev, ale nezískali ani bod. Věřme, že tato lekce po ně bude dostatečným impulzem do intenzivního tréninku střelby, ovládání hole a důrazu. Pokud zapracují na těchto třech veličinách, nemusí mít příště o body strach.