Mladší žáci poprvé v sezóně pokořili Suchdol

20.03.2017 21:05

Fotka uživatele HBC Prachatice.

Kafka čaroval v brance, Horalíci poprvé porazili Suchdol a jsou třetí! V neděli po obědě se v Highlanders aréně rozpoutala bitva o třetí místo průběžné tabulky přeboru mladších žáků. Počasí souboji moc nepřálo, ale přesto si na zajímavý zápas našlo cestu nemálo diváků. Po vzájemném oťukání se do sebe oba celky zakously a k vidění byly vidět šance na obou stranách. Horalé přecházeli do útoků kombinačně, soupeř nahazoval a snažil se skórovat z úniků. První branku zápasu dali domácí po krásné kombinační akci. Po pravém křídle utekl Adam Hodina. Jeho střelu brankář hostů pouze vyrazil a Kuba Makovička všem ukázal, jak důležitý je důraz v brankovišti. Střela do odkryté "kasy" mu nedělala problém a arénou se rozlehlo mohutně GÓÓÓL! Hosté se nechtěli nechat zahanbit, ale Petr Kafka v domácí brance byl proti a třetinu vyhráli domácí 1:0. Ve druhé třetině dělala domácím evidentně největší problém hra s míčkem. Zmatky, které byly k vidění v obraně Horalů, hosté naštěstí využít nedokázali. Proti byl opět Petr Kafka, který pokračoval v koncertu zákroků na hranici lidského chápání. Suchdolští mířili pomalu a jistě do náruče zoufalství, protože když už byl Kafka překonán, nedokázali trefit branku. Trenér hostů marně burcoval svůj tým. Jeho sytý hlas zněl celou arénou a všichni přítomní se tak mimo jiné dozvěděli, že jeho svěřenci jsou "dřeváci." Atraktivní zápas přinesl i několik potrestaných faulů. Domácí Jonáš Novák v přesilovce míčkem pouze zacinkal o brankovou konstrukci a tak byl po druhé třetině stav stále 1:0. Třetí třetina přinesla změny v hostující sestavě. Přeskupený tým Suchdolu domácím zatápěl a opět byly vidět zmatky v domácí obraně. Po jednom ze závarů domácí faulovali a hosté se připravili na další nápor. Po rozehrávce se však k míčku dostal Filip Svatý a přesně podle trenérských instrukcí vyhodil míček na hostující bránu. Oranžový nesmysl k úžasu všech zúčastněných prošel suchdolskému brankáři mezi nohama a zastavil se až o zadní konstrukci brány - 2:0! Výraz ve Filipově tváři nelze popsat, radost byla nelíčená! Dvoubrankové vedení dodalo domácím více klidu a hra se vyrovnala. Když utekl Ondra Vokoun a vstřelil třetí gól, zdálo se, že je rozhodnuto. Suchdolští se však nevzdávali a přeci jen se jim podařilo Kafku překonat. Vstřelená branka je nabudila a za chvíli se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Domácí tým si vzal oddechový čas, stáhl hru na dvě pětky a úspěšně bránil útočné choutky hostů. Hosté v závěru zápasu zkusili i hru bez brankáře a stálo při nich štěstí, když Jonáš Novák netrefil přes celé hřiště jejich prázdnou bránu. Matyáš Vitoul spolehlivě ubránil poslední pokus hostů o zteč domácí brány a po závěrečném hvizdu se tak mohl domácí tým začít spontánně radovat z cenného vítězství. Horalé podali týmový výkon, za který jim patří dík! Spolehlivý Kafka v brance a týmový výkon hráčů v poli znamená důležité tři body. Nezbývá než zdůraznit, že nikdo z hráčů by po dnešku neměl zpychnout! Dnešek by měl být pro všechny hráče výrazným impulzem do dalších tréninků. Dnešek ukázal, že poctivý přístup k tréninkům má smysl!   Sestava : Kafka (Kocourková) Šlosková, Kadlec, Makovička Ondřej, Svatý, Vitoul, Šmejkal Willmann, Hodina, Makovička Jakub, Vokoun, Novák, Tůma, Bednářová, Žít, Průša