Mladší žáci pokračují ve vítězném tažení...

08.10.2016 19:08

2016-2017 Přebor Ml. žáků 5.kolo; 8. 10. 2016
Hřiště: Jindřichův Hradec; diváků: 27
TJ HBC Olymp JH - Highlanders PT 1:4 (0:1 0:2 1:1)
branky Horalíků: 2:31 Novák (Hodina), 20:01 Hodina (Novák), 21:34 Makovička J. (Novák, Hodina), 28:15 Novák (Hodina),
Mráz - Šmejkal; Tůma - Žít - Průša.

Výjezd do dalekého Jindřichova Hradce nezačal úplně růžově, když jsme v půlce cesty zjistili, že náš brankář nemá dres. Mladší žáci Horalů se ale nenechali rozhodit zapomenutým brankářským dresem a s vypůjčeným odolali prvnímu náporu domácích. Síly na hrací ploše se postupně vyrovnaly a to, že ze hry začali mít více Horalové, ukázala výsledková tabule v čase 02:31 - to se ujali vedení. Jonáš Novák si našel před brankou soupeře výhodnou pozici pro střelu a zapomenut obranou domácích chladnokrevně skóroval.
Druhá třetina ukazovala oboustranně pohledný hokejbal, ale mírná převaha zůstávala na straně Horalů, kteří postupně navýšili své vedení na 3:0 a to po přesné trefě Adama Hodiny a učebnicové dorážce Jakuba Makovičky. Díky vzorné práci obrany Horalů, která ukázkově pokrývala útočníky soupeře a s přehledem eliminovala útočné choutky domácích, se do konce druhé třetiny stav neměnil.
Ve třetí třetině se pokračovalo v atraktivním hokejbalu. Horalům se bohužel nepodařilo udržet čisté konto, když tečí těsně před brankou, se kterou nemohl brankář nic udělat, domácí snížili. Gól v síti Horalů vlil domácím do žil novou energii a porci odhodlání se o výsledek ještě porvat. Přehnaná útočná snaha domácích byla po několikerém neproměněném varování od Horalů nakonec přece jen potrestána když se podruhé v zápase trefil Jonáš Novák. Domácí pak zřejmě ztratili poslední síly ke zlomení vývoje zápasu a k mobilizaci sil jim nepomohl ani oddechový čas. Ke konci zápasu si pozici hrdiny domácího týmu upevňoval brankář, který kryl několik dalších střel a úniků . Z nich za zmínku stojí projektily z hole Matyáše Vitoula nebo únik Petra Žíta.
Po zodpovědném výkonu bez zbytečných chyb tak Horalové vezou z Jindřichova Hradce všechny tři body z korektně odehraného utkání , během něhož se ani jedna trestná lavice nedočkala hříšné duše.