Mladší žáci na závěr podzimu pokořili Pedagog.

21.11.2016 10:15

Bitvu o třetí místo ovládli Horalové! V chladném nedělním dopoledni přivítali v Highlanders aréně mladší žáci soky z Pedagogu. Od 10:00 hod. byl na programu přímý souboj o třetí místo v tabulce. Horalové vstoupili do zápasu smolně, už v čase 0:28 časomíra ukázala stav 0:1. Studená sprcha domácí mužstvo naštěstí probudila a diváci měli možnost vidět několik šancí a slyšet bylo i cinknutí tyčku branky mladých pedagogů. Mladí horalové nepolevili a po zásluze byli odměněni gólem v síti soupeře. První branku domácích vstřelil v čase 7:28 Jonáš Novák po přihrávce Adama Hodiny. Velkou šanci Ondry Vokouna v závěru třetiny soupeř ubránil a tak první třetina skončila za nerozhodného stavu 1:1. Druhá třetina začala velice svižně. Rychlé tempo však vedlo i k chybám. Za nedovolený zákrok na Adama Hodinu dostali horalové výhodu hráče v poli. Přesilová hra sice skóre nezměnila, ale gól už visel ve vzduchu. Obráncům soupeře nejprve utekl Jonáš Novák, jeho přihrávku Adam Hodina nejprve nezužitkoval, ale druhou pobídku od stejného hráče už proměnil ve vedoucí gól. Do konce třetiny se už skóre neměnilo a tak si šli domácí před závěrečnou částí zápasu odpočinout za stavu 2:1. Hlasité výtky hostujícího trenéra se o přestávce linuly celou arénou a mladí hráči pedagogu po nich vlétli do poslední třetiny jako vítr. Domácí se nenechali zahanbit, šance se střídaly na obou stranách a hrál se velice atraktivní hokejbal. Po faulu Ondry Makovičky hrál i soupeř přesilovou hru. S početní nevýhodou si horalové poradili výtečně - zvýšili vedení na 3:1! Hostující hráči udělali hrubou chybu v obraně, brankář se nedohodl s obráncem a ten „namazal“ na hůl Adama Hodiny a početné publikum tleskalo gólu v síti hostujícího celku. Dvě nebezpečné šance před domácí brankou v závěru zápasu zlikvidoval spolehlivě chytající Petr Kafka. Domácí si připsali vítězství 3:1, odčinili porážku z prvního vzájemného zápasu a odsunuli mladé pedagogy z třetího místa tabulky.