Mladí Horalíci sbírají body v republikových soutěžích/Deník 22.9.2016

23.09.2016 08:13

Mladí Horalíci sbírají body v republikových soutěžích

Prachatice /FOTOGALERIE/ - Hokejbalové soutěže mládeže se již rozjely naplno (výsledky jsme přinesli v úterý). Žáci Highlanders Prachatice brali všechny body, mladší dorost narazil na zkušený tým Hostivaře.

HBC Highlanders - HBC Rakovník 7:2
Více

HBC Highlanders - HBC Rakovník 7:2Foto: Deník/Vladimír Klíma

Extraliga ml. dorostu: HBC Hostivař - HBC Prachatice 14:1 (4:0, 5:0, 5:1). Tým mladšího dorostu se teprve dává v Prachaticích dohromady a v Praze se nečekal žádný velký výsledek. Čestný gól dal ve třetí třetině Matouš Turek.
Sestava Horalů: Kolka (Dudla) - Hudeck, Keresteš, Kadlec, Krakowitzer, Šilhán, Mašek - Veselý, Čertík, Uhlíř, Štěpánek, Sedláček, Štětina, Zimandl, Binka, Turek.
MČR starší žáci: HBC Prachatice - HBC Rakovník 7:2 (3:1, 3:1, 1:0). V první třetině vystrčili hosté klepýtka a hned z první šance se radoval z gólu Molnár. Kluci si však šli svědomitě za svým cílem a za necelé tři minuty srovnal stav zápasu důrazný Veselý. O minutu později byli domácí opět důraznější před brankou soupeře, když po střele svého bratra, byl u míčku první Honzík Štěpánek a za svůj důraz byl odměněn první letošní brankou a poslal Horaly do vedení. Za další minutu se skóre opět měnilo a opět Štěpánek, tentokrát však starší z dvojice bratrů Jiří, poslal domácí do dvoubrankového vedení. V první třetině měli Horalové ještě několik vyložených šancí, ale štěstí stálo na straně vynikajícího rakovnického brankáře Muškáta.
Ve druhé třetině domácí opět aktivní hrou zatlačili soupeře a hned po minutě hry vymetl pavučiny v pravém horním rohu Muškátovy branky Ondra Veselý. Za další tři minuty bylo opět veselo, výborně hrající Jirka Štěpánek prošel kolem obránce a nesobecky na zlatém podnose poslal míček na Veselého, který neměl problém zamést balonek do prázdné branky a zkompletovat tak hattrick. Neuplynula ani minuta a své umění ukázal Štětina, který naznačením poslal obránce na výlet a sám pak trefil do horního růžku - 6:1. Ve druhé polovině druhé třetiny hráli domácí několik přesilovek, které je však paradoxně vyvedly z tempa a jejich hra ztratila šmrnc. Za pasivitu byli potrestáni brankou z hole Poula, který tečoval Císařovu střelu za záda bezmocného Kodrleho.
Do třetí třetiny domácí chtěli zlepšit pohyb a vrátit se k aktivní a ze zodpovědné obrany vedené hře. To se také podařilo, soupeře přestříleli, neproměnili opět několik stoprocentních šancí a obránci dobrou hrou nepouštěli soupeře k šancím. Střely, které prošly, bezchybně pochytal pozorný Pavel Kodrle. Tři minuty před koncem dal konečnou podobu výsledku agilní Veselý a připsal si tak čtvrtou branku v utkání a pasoval se do role střelce tohoto mladého týmu, když ve dvou zápasech má na svém kontě 7 branek, které jsou však odrazem výborné spolupráce všech jeho spoluhráčů.
Prachatice si tedy připisují do tabulky první tři body a věříme, že Horalové udělají všechno pro to, aby i nadále předváděli sympatické výkony. Potvrdit jejich pozitivní náladu můžou už v dalším kole na hřišti kladenského Alpiqu.
"Velké poděkování patří i fanouškům a rodičům kteří přišli kluky podpořit a neúnavně je povzbuzovali až do samého konce," dodává trenér Jan Turek.
Sestava Horalíků: Kodrle (10/12) - Zimandl, Vokoun, Mašek, Binka - Štětina, Veselý, Novák Matěj, Novák Jonáš, Štěpánek Jiří, Štěpánek Jan, Plecer, Fidler.
Přebor mladších žáků: TJ Blatná Datels - HBC Prachatice 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Mladší žáci prokázali, že poskládali výborný tým. V Blatné to nebylo vůbec jednoduché, ve vyrovnaném zápase vícekrát pálili na branku domácí, ale výborný Kafka nepustil za svá záda ani jednu střelu. Naopak Prachatičtí si dvěma brankami Nováka a jedním Štěpánka připsali na konto výborné vítězství.
Sestava Horalíků: Kafka (17/17) - Willmann, Makovička O., Šlosková, Novák, Štěpánek - Kadlec, Svatý, Průša, Vokoun, Makovička J.
Prachatická aréna U Rybníčku bude o víkendu dějištěm několika zápasů. Nejprve se v sobotu od 13 hodin utká béčko Horalů v KHbL mužů s béčkem Písku. Od 15 hodin pak ve II. NHbL mužů hraje první tým Horalů proti Betonově České Budějovice. V neděli pak přivítají mladší dorostenci od 12 hodin v extralize Kovo Praha.
Oba žákovské týmy míří na hřiště soupeřů. V sobotu od 10 hodin hrají starší na Alpiqu Kladno, mladší hrají od 12 hodin ve Stříbře s místními Buldoky.