Ještě k utkání starších žáků s Alpiqem Kladno.

28.09.2016 22:49

MČR SŽ 3.kolo ALPIQ Kladno - Highlanders SŽ  5:8 (1:2 2:5 2:2)

V sobotu 27.9. se vydali prachatičtí starší žáci na půdu několikanásobného mistra extraligy mužů a porvat se tam s místními mladíky o první venkovní body. Kladenští měli hráčskou (15 hráčů) převahu, ale my měli tu herní a od prvních minut jsme domácí přehrávali a brankář Křemenák se měl co otáčet. Ve druhé minutě však nestačil na Štěpánkovu střelu, který tak započal své gólové galapředstavení. Druhý gól pak přidal důrazný Veselý. Utkání jsem měli pod kontrolou a domácím jsme dovolili vyslat na Kodrleho pouze dvě střely, avšak ta druhá byla gólová. Sedm vteřin před koncem jsme prohráli v našem pásmu buly a z následné střely obdrželi kontaktní gól. To nás však nerozhodilo a druhou třetinu jsme využili naše šance a navyšovali skóre až na 7:2. Čtyřikrát se trefil Jirka Štěpánek a rychlou dorážkou skóroval i jeho bratr Honza. V poslední patnáctiminutovce se za prachatické prosadil pouze Jirka Štěpánek a připsal si tak pátý zásah na kladenském asfaltu. Horalové pak nevyužili spoustu dalších šancí v zápase poté trochu polevili, tlačili se do útoku a zapomínali na obranu. Otevřená okénka v naší defenzivě pak několikrát dokázali kladenští využít a korigovat tak brankový účet zápasu. Trenér Turek pak musel své svěřence upozornit na tyto nedostatky, horalové se vrátili ke své hře a zápas si již nenechali vzít. Z Kladna si odvážejí zasloužené tři body. HIGHLANERS GOOO!!! branky: 2.Štěpánek Jiří 12.Veselý 15.Štěpánek Jiří 18.Štěpánek Jiří (Veselý) 19.Štěpánek Jan (Veselý, Štěpánek Jiří) 20.Štěpánek Jiří (Veselý,Zimandl) 24.Štěpánek Jiří (Štěpánek Jan) 34.Štěpánek Jan (Štěpánek Jiří)  střely na branku: 12-26 vyloučení: Štěpánek Jan, Stěpánek Jiří, Mašek, Binka 2x   přesilovky: 5-3 využití: 2:0 oslabení: 0:0 Sestava: Kodrle (7/12) Zimandl (C), Fábera, Mašek, Binka Veselý, Novák, Rek, Štěpánek Jiří, Štěpánek Jan, Salaba, Fiedler