2016-2017MČR Starších žáků 5.kolo; 8.10.2016, Hřiště: Palmovka Praha;diváků: 36

TJ Kovo Praha - HBC Prachatice Highlanders 0:4

(0:1,0:3, 0:0)

branky Horalů:

7:32 Mašek (Štětina) 16:58,Štěpánek Jiří(Štěpánek Jan), 25:00 Plecer (Štětina), 27:15
Kodrle (34/34)
Zimandl, Plecer,Binka, Mašek, Štěpánek Jiří, Štětina, Štěpánek Jan, Novák,Pegley, Kahuda

Starší žáci si na sobotníodpoledne naplánovali výlet do hlavního města, kde se utkali s jedním z pražských celků, tentokrát je čekal soused v tabulce KOVO Praha. Trenér Horalů Turek, před sobotním zápasem počítal omluvenky jak Němci uprchlíky. Z různých důvodů se mu omluvila
hned šestice hráčů. Desítka statečných v čele s brankářem Kodrlem si však dokázala poradit i bez svých spolubojovníků a třemi získanými body jim udělala velkou radost. Od prvních minut
měli domácí mírnou převahu, paradoxně největší tutovku prvních minut měl Štětina, bohužel nedokázal přesně trefit zívající volný prostor domácí svatyně, po ukázkové přihrávce Honzíka Štěpánka. Domácí stále hýřili aktivitou, ale v 7.minutě po pěkné kombinaci dával Štětina na modrou čáru Maškovi, jehož vypálený projektil tečoval domácí obránce za záda bezmocného brankáře Palečka 0:1! I přes další šance agilního Štětiny už žádná branka nepadla a do druhé třetiny hosté vstupovali s mírnou výhodou. Jestli ale měli v 1.třetině ještě ztvrdlé nohy z autobusu, tak v té druhé  je pekelně nastartovali a domácí dokonale zaskočili. V 17.minutě Štěpánek z otočky nahazoval ledabyle na branku domácích a k překvapení všech skončil oranžový nesmysl za zády překvapeného Palečka 0:2! Ve 25. minutě v přesilové hře přihrával Štětina před
branku, Míra Plecer přetlačil soupeře a dostal míček do zcela odkryté branky a mohl se radovat z prvního letošního zásahu. Dvě minuty na to si vzal slovo nejproduktivnější hráč soutěže Jirka Štěpánek, obkroužil branku a ze své oblíbené parkety dal svému týmu bezpečný náskok. Ve třetí třetině se domácí snažili o zkorigování výsledku, ale pozorní Horalové jim svou obětavou a pracovitou hrou nedali příležitost. Pokud se našla skulinka v jejich obraně s přehledem vše jistil pozorný Kodrle, který zlikvidoval 34 střel domácích a po zásluze slavil svou první nulu v sezóně. Starší žáci si díky této výhře upevnili pozici na čtvrtém místě se ztrátou jednoho bodu na první Dobřany. V sobotu zajíždějí Horalové ke krajskému derby do Českých Budějovic, kde se pokusí prodloužit svou sérii čtyř výher v řadě a obrat o body domácí Pedagog.