HBC Zliv  -  HIGHLANDERS PT "A"   2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
stav série: 1:2

...

Střely: 33:37 Vylouč.:8:9 Přesilovky:7:7 Využití:0:2 Oslabení:0:0
Vyloučení: Kotlík 2x, Květoň, Švácha, Reindl, Sitter R., Sedláček, Bušek 2+10

Gól (A1,A2): 00:35 Květoň (Markytán) 4:21 Korous (Sedláček) 21:31 Lang (Korous,Sitter R.)PP 37:47 Květoň (Valenta) 42:00 Švácha (Dojčar,Markytán)PP
Sestava: T.Pixa (31/33) T.Repko
J.Švácha (A), M.Dojčar, J.Šaršok, P. Bušek, R.Sitter, A.Bárta
J.Markytán, J.Turek (C), J.Reindl, P.Valenta, J.Kotlík, S.Květoň, K.Sedláček, V.Korous, J.Lang,
HIGHLANDERS GO!!!

Dnešní zápas jsme začali ve velkém stylu, když nás už ve třicáté vteřině poslal do vedení Sláva Květoň. O čtyři minuty později to bylo zase veselejší a to zásluhou Vaška Korouse jsme šli do dvoubrankového vedení. Avšak díky vyloučením jsme se dostali pod tlak při nerovnovážné situaci, když domácí hráli 5 na 3. I přesto jsme se dostali do útoku. Kapitán Turek předložil nabídku osamocenému Kotlíkovi, kterého vychytal Veselý. Po této situaci jsme si nepohlídali zadní vrátka a osamocený Vebr nezaváhal. Do té doby jsme však domácí k ničemu nepouštěli. Jejich nahazované míčky si pohlídali a stejně tak i jejich bezzubou přesilovou hru. Ve druhé třetině se nehrál příliš pohledný hokejbal, což ani Zlivský povrch neumožňuje. Ani hostům evidentně v jejich kombinaci nesvědčil a stejně tak fakt, že osm minut této třetiny odehráli ve čtyřech a Bušek vyfasoval ke dvěma minutám ještě trest desetiminutový za protesty vůči verdiktům rozhodčích.  I tak se horalové dostali do dvoubrankového vedení, když Korous v přesilové hře našel Langa a ten se nemýlil. Třetina hrůzy pro nás skončila výborně i díky spolehlivě chytajícímu Pixovi. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím pokud možno neinkasovat a proměnit šance, které se nám naskytnou. Slova trenéra Turka si vzala k srdci dvojice Valenta, Květoň, kdy prvně jmenovaný našel ideálně mezi kruhy svého parťáka a ten nezvyklou střelou po zemi nedal Veselému šanci 4:1. Tři minuty před závěrečnou třetinou jsme dlouho drželi míček v obraném pásmu, čehož využili domácí a zachycené vyhození našeho obránce proměnili v branku naděje. Vebrovu střelu Pixa stačil pokrýt, ale na dorážku nepokrytého Jirky Hájka už byl čaroděj v hostující brance krátký. Horalové však drama nepřipustili a v téže minutě odskočili opět na rozdíl tří branek. V přesilové hře se trefil Honza Švácha, kterému dokonale na prázdnou branku nahrál Martin Dojčar. Úkol je splněn, cíl však zůstává před námi. Vybojovat si zítra poslední bod a ukončit tuto sérii. Držte nám palce!!! 91