Horalové na "Světovém poháru" - 2.den

05.08.2016 15:46

Před chvílí skončilo další (již třetí) utkání prachatických hokejbalistů v bojích o světový pohár v Německu. Komentáře z utkání jsou sice jen kusé, i tak to ale musela být parádní bitva. Highlanders nastoupili proti domácím Sršňům. Už ve čtvrté minutě se ujali vedení, které udrželi po celou první třetinu. Hornets srovnali v 11. minutě a velikou šanci ujmout se vedení při penaltě neproměnil Heiko Vogler. Nerozhodný stav tak vydržel až do 29. minuty, kdy domácí rozhodli o vítězství nad Highlanders 2:1. Prachatičtí se teď budou muset dát rychle dohromady, od půl osmé je totiž čeká druhý finský tým Peräpohjolan Poropojat. Finské celky mají na turnaji silnou fanouškovskou podporu, ale Horalům zase fandí spousta lidí doma, takže držíme palce.

Ve 3. utkání základní skupiny jsme narazili na tým pořadatelů HEILBRONN HORNETS (sršni). Po gólu Ladislava Pauleho jsme vedli 1:0, bohužel pak se do hry vložili rozhodčí a i kvůli některým diskutabilním verdiktům (nechceme podezřívat z podjatosti, ale některá vyloučení byla dost sporná) se mistru Německa podařilo srovnat na 1:1. Pak to byla ohraná písnička, měli jsme také několik přesilovek, zvlášť luxusní dvouminutovou 5 na 3, ale opět střelecká nemohoucnost a hlavně vůbec "strach vystřelit" vedly k tomu, že jsme se utápěli v nahrávkách a k výraznějšímu ohrožení branky se dostali až na konci této výhody, Fejfar však z první odkrytou bránu minul. Dvě minuty před koncem po zaváhání na útočné modré tak přišel trest, Sršni z následného protiútoku dali gól na 1:2. Následná hra bez brankáře opět přinesla "jen" hledání nějakého střelce (rozuměj někoho, kdo vystřelí) a tak jsme odešli s těsnou porážkou.
Večer nás čeká další těžká zkouška - finský tým s neskutečně dlouhým a složitým názvem Peräpohjolan Poropojat (v překladu SOBÍ HOŠI z Peräpohjolanu.

Ve 4. vystoupení v základní skupině jsme čelili finskému celku Peräpohjolan Poropojat (Sobíků). Ti zatím neztratili ani bod a suverénně kráčí turnajem, když si dnes v odpoledním zápase poradili s Kanadou 3:1. Na nás také vlétli a krátce po začátku utkání jsme po rychlém přečíslení prohrávali 0:1. V přesilové hře však svou i naši střeleckou nemohoucnost protrhnul Jaroslav Šaršok, který krásně vyrovnal do prázdné - 1:1. Po dalším zásahu matadora Jaromíra Kotlíka jsme dokonce vedli 2:1! V jedné z přesilových her však vyrovnal bombou asi nejlepší hráč "Sobíků" na tomto turnaji Aki Pietsalo - 2:2. Stejný borec pak rozhodl i penaltový rozstřel, když byl jediným úspěšným střelcem. Naší trojici Markytán - Kruček - R. Sitter se totiž vždy podařilo sice překonat gólmana, ale pak všichni (zřejmě v duchu fair play - do prázdné dává jen zbabělec) zamířili do tyče!!! Z naší strany rozhodně nejlepší zápas dosavadního průběhu turnaje, navíc jsme jako první dokázali sebrat "Finům" alespoň bod! Zítra na nás čeká od 13.30 Kanada a od 16.30 v posledním utkání další tým ze země tisíců jezer HC Kings. Stále živíme naději na best 4!!!