Horalíci pokračují na vítězné vlně

27.03.2017 10:11

Přebor Ml.ž. Horalíci vs. Datlíci 2:1sn (1:0,0:0,0:1)

Datlové uklovli Horalům pouze bod a domácí se radují z výhry po nájezdech!  Ostře vlétli na mladší žáky Horalů hráči Datels Blatná tuto neděli před obědem. Bylo znát, že přijel celek, jehož hráči jsou v hledáčku reprezentačního trenéra kategorie do 14 let. Horalíci se však nenechali zastrašit a po několika hrozbách udeřili tak, jak nejlépe uměli - gólem, který do branky soupeře vstřelil Ondra Vokoun. Zbytek třetiny už gól nepřinesl, ale rozhodně bylo na co se koukat.  Vyrovnané celky hrály vyrovnanou partii, k vidění byly pohledně zakládané útoky, spolehlivá práce obran, ale i urputné souboje o každý metr hřiště, hokejkové přetlačování, zmary střelců a chybky v rozehrávce. Přes snahu obou celků druhá část zápasu gól nepřinesla, protože brankáři stáli na svých místech a zdůraznit je nutné zákrok toho hostujícího po spolupráci dua Štěpánek - Vokoun.  Domácí zahájili poslední část hry za nejtěsnějšího vedení 1:0 a vehementně se snažili přidat další gól. Horalíci si dokázali několikrát vytvořit výrazný tlak, ale hostující brankář opět podržel svůj tým. Datlíci se rozhodně nesoustředili jen na obranu a povzbuzováni početnou skupinou fanoušků se snažili vstřelit gól. To se jim nakonec povedlo, když necelé dvě minuty před sirénou vstřelili vyrovnávací branku po samostatném úniku. Minutu před koncem zápasu promáchl ideální přihrávku na vítězný gól Jonáš Novák a ani slzy zmaru, viditelné i přes mřížku, nezabránily tomu, že zápas rozhodnou samostatné nájezdy.  První se k míčku postavil domácí Ondra Vokoun a vyzkoušel si novinku ve svém "nájezdovém repertoáru" - blafák do bekhendu a chladnokrevně zakončil. Hostující hráč Petra Kafku v domácí bráně nevymíchal a tak se na hostujícího brankáře rozběhl Martin Willmann, který však také nedal. Druhému hostujícímu exekutorovi před zakončením utekl míček a rozhodnout mohl Honzík Štěpánek, tomu se však blafák nepovedl. Když třetí z Datlů svůj nájezd proměnil, bylo jasné, že zahajovací sada samostatných nájezdů o výsledku zápasu nerozhodla. Otočilo se pořadí nájezdníků, první možnost dostal hostující hráč, ale míček do branky Petra Kafky nedostal. Za domácí dostal příležitost Jonáš Novák, který se naštěstí brzy oklepal z promáchnuté šance z konce poslední třetiny. Obě střídačky a oči více jak šedesáti diváků sledovaly, jak naznačil blafák, počkal si na pohyb brankáře a vystřelil přesně do mezery mezi jeho betony. Nervydrásající zápas tak skončil vítězstvím domácích!  Blatenští Datlíci statečně bojovali a nepříjemně do domácích "klovali" a za hru, kterou předvedli, si bod zasloužili. Díky týmu Datlíků byl v Prachaticích vidět velice pohledný žákovský hokejbal. Souboje s týmy, kterými Datlíci jsou, zvyšuje kvalitu hry domácího týmu a za to jim patří dík! Tyto zápasy jsou i divácky velice atraktivní, což v poledne ukázala Highlanders aréna zaplněná početným publikem.  Kafka (Kocourková)  Štěpánek, Vokoun, Pešek - Šmejkal, Novák, Dvořák - Žít, Průša, Tůma Willmann, Šlosková, Vitoul, Kotlíková, Kadlec, Svatý, Uhlíková