18.03.2017 20:44

2016-2017 MČR starších žáků 18. 3. 2017
Hřiště: Prachatice diváků: 32
HIGHLANDERS - Alpiq Kladno 5:3 (1:0 2:2 2:1)
branky Horalů: 10. Štěpánek PP 16. Štěpánek (Pegley); 24. Štěpánek (Štětina); 34. Štěpánek (Štětina); 36. Štěpánek (Štětina);

Štěpánek - Štětina; Dudlová - Novák - Lácha, Beran

Starší žákům přijel v sobotu soupeř z Kladna. Zápas zahájili Horalé mírným tlakem. V signalizované výhodě po faulu hostů vstřelil úvodní gól zápasu Jirka Štěpánek. Další slibné akce domácích gól nepřinesly a ani pár průniků hostů skóre nezměnily a tak první třetina skončila 1:0.

Začátek druhé třetiny přinesl domácím dvougólové vedení, trefil se opět Jirka Štěpánek a tlak domácích stále pokračoval. Byly vidět krásné akce domácích, ale podle hesla "nedáš - dostaneš" skončil oranžový míček po ojedinělé akci hostí v domácí síti a někdo si možná mohl myslet, že ze zápasu bude drama. Jirka Štěpánek byl však zásadně proti a výstavní bombou pod víko vrátil domácím opět dvoubrankové vedení. Hosté zareagovali střídáním brankáře. Tento krok povzbudil jejich řady a opět se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Druhá třetina tak skončila za stavu 3:2.

Třetí třetina pokračovala tlakem domácích. Snaha Horalů nezůstala bez odezvy a další výstavní gól přidal Jirka Štěpánek. Po sporném zákroku na Ivču Dudlů, po kterém zůstaly píšťalky pruhovaných arbitrů zticha, byl odpískán faul na hostujícího hráče a nad hlavou jednoho z nich se objevily zkřížené ruce znamenající trestné střílení. Pavel Kodrle v brance Horalů však nedal kladenskému nájezdníkovi možnost vyniknout a stav zápasu se neměnil. Hvězdou zápasu se stal oprávněně Jirka Štěpánek, to když dal ještě pátý gól. Hostům se ještě podařilo jednou skórovat, to když zazněly arénou housle, ale o vítězi již bylo rozhodnuto.

Kluky nelze nepochválit, podali spolehlivý výkon ze zabezpečené obrany a nikdo z domácích fanoušků ani chvíli nepochyboval, že všechny body zůstanou doma.