Goblins Cup Praha - 3.místo

30.06.2013 19:37

Kombinovaný tým Highlanders/SK Kelti Nižbor vybojoval na turnaji v Praze 3.místo.  (29.6.-30.6.2013)

Goblins Cup 2013
HBC Highlanders Prachatice + SK Kelti Nižbor

Umístění: 3. místo
Nejlepší střelec: Gotthard (SK Kelti)

Pohled SK Kelti:
na turnaj konaný 29.6 a 30.6 na pražské Palmovce se kelti vydali v po
čtu 4 kusů (Foukal, Novotný, Mičko, Gotthard) s tím že zbývající 2 dorazí v neděli jako posila do vyřazovacích bojů.
Horalové dorazili také v počtu 4 lidí (Valenta, Bušek, Dojčar, Hebík), což znamenalo, že na hokejbalový systémem 5+1 byli 2 hráči na střídání.

29.6 sobota, Palmovka Ďáblova Arena

Highlanders vs. LuHill Praha 2:5
V prvním zápase jsme se st
řetli s týmem Luhill Praha, který byl převážně tvořen hráči Kert Parku.
Hned od začátku se otěží chopili hráči hostí a jali se obléhat Foukalovu branku, brankář domácích byl ale vždy na místě a skore se měnilo až cca ve 4. minutě prvního 15-ti minutového poločasu. To byl po faulu na Mička vyloučen jeden z hostí.
Tým složený z hráčů, kteří spolu nikdy nehráli se pomalu sehrával a několika střeleckými pokusy se jal ohrožovat Vargovu branku.
Bohužel při přechodu do útočného pásma domácí přišli o balonek a útočník Kruček se z úniku nemýlil - 0:1.
Do konce poločasu se hrálo převážně v obranném pásmu domácích a tento tlak soupeř přetavil na další tři branky-0:4.
Po přestávce soupeř ukolébán hladkým průběhem utkání polevil v tlaku a k vidění bylo několik pohledných šancí na obou stranách, což nakonec vedlo ke zkorigování skore na 2:4,nicméně soupeř neponechal nic náhodě a 3 minuty před koncem upravil na konečných 2:5.

Černá Ruka vs. Highlanders 0:2

Utkání s druhým soupeřem ze skupiny bylo jedním ze zápasů "o všechno" pokud chtěli hosté postoupit do PO, museli Černou Ruku porazit.
Oba soupeři hráli od začátku opatrný a vyrovnaný hokejbal.
Hosté ale na rozdíl od prvního zápasu působili sehranějším dojmem což vyústilo ve vedoucí branku, která donutila soupeře vylézt z ulity.
Hosté se dostali pod tlak, kterého se osvobozovali většinou zakázaným uvolněním nebo tečováním střel soupeřů mimo hřiště.
V druhé půli soupeř stále bezvýsledně obléhal brankoviště hostí, když se do úniku dostal Gotthard a v situaci 1-1 byl faulován.
Sudí nařídil trestné střílení, toho se chopil Mičko a střelou nad beton zvýšil na 2-0.
Do konce utkání se hrálo střídavě v jednom či druhém útočném pásmu, ale skore se již neměnilo.

Highlanders vs. Goblins 7:4

V utkání ve kterém šlo o jednu z p
říček zajišťujících postup do čtvrtfinále jsme se střetli s pořádajícím mužstvem Goblins Praha, působícím v Pražské lize.
Z utkání měli po většinu 1. poločasu více domácí, kteří se takřka zabydleli v obranném pásmu hostí, bohužel tento tlak byl korunován pouze jedinou brankou.
Ke konci poločasu se hostům nejprve povedlo vyrovnat a za dalších 10 sekund po vysokém nahození, které skončilo až za Foukalovými zády se ujali vedení 2:1.
Do druhé půle šlo domácí s jasným cílem vyrovnat a otočit průběh zápasu, ale po dvou hrubkách ve středním pásmu se dvakrát radovali hosté a vidina postupu se zdála být na míle vzdálena-1:4.
5 minut před koncem Gotthard vstřelil regulérní branku, kterou sudí neuznal. Hráči soupeře se však zachovali fair-play a sudí nakonec branku uznal. To co se na hřišti událo po této brance, pochopil jen málokdo. Během 3 minut se domácím podařilo nejen srovnat, ale přidat ještě 3 branky z čehož byla jedna i ve vlastním oslabení a dotáhnout tento zlomový zápas do vítězného konce 7:4.

Dorost KOVO vs. Highlanders 2:4
V posledním utkání ve skupin
ě jsme se střetli s týmem dorostu pražského Kova.
V utkání které mělo oproti předešlým zápasů hladký průběh jsme zvítězili 4:2 a zajistili si 2. místo ve skupině.
V 7mi lidech do pole na 2x15 solidní výkon.30.6 neděle, Palmovka Ďáblova arena.

ČF:Highlanders vs. Tuttový nosiči Faltiči 8:0
Do vyřazovacích bojů jsme vstoupili posíleni o Truksu a Novotného.
Ve čtvrtfinále jsme narazili na tým s názvem Tuttový nosiči Faltiči.
3. celek ze skupiny B s naším výběrem držel krok celý 1.poločas kdy na časomíře svítili 2:0 pro domácí.
V druhé půli však domácí takříkajíc šlápli na plyn a šestibrankovým přídělem soupeře takřka smetli z povrchu zemského, čímž si zajistili postup do semifinále.

SF:Lombo Praha vs. Highlanders 7:4

V boji o turnajové finále náš výb
ěr čekal tým převážně složený z bývalých hráčů KOVA s brankářem Spectra Poulem.
V úvodu utkání se podařilo Gotthardovi v přesilové hře Poula prostřelit a vykřesat naději na finále, jenže po několika chybách převážně ve středním pásmu jsme již prohrávali 1:3 a soupeř nehodlal opustit naše obranné pásmo. Povedlo se nám sice zkorigovat stav na 4:5 ale v druhém poločase si soupeř již vše pohlídal a zaslouženě postoupil do finále. Nás v zápase o 3.místo čekal soupeř ze skupina Černá Ruka

O 3 místo: Highlanders vs. Černá Ruka 8:1

V posledním turnajovém utkání o bronz jsme se střetli s týmem Černá Ruka.
Dalo by se říci že utkání měl v režii Michal Novotný s dvěma brankami a šesti asistencemi.
Soupeř vstoupil do utkání aktivněji, branku se mu však vstřelit nepodařilo. Za to nám ano a to hned 2 po sobě. Zbytek utkání se hrálo převážně v našem útočném pásmu a do soupeřovi klece padala jedna branka za druhou.
Soupeř kosmeticky upravil skore až necelou půlminutu před koncem utkání.

Autor: Lufty (SK Kelti Nižbor)