05.10.2013 19:46

4.kolo 2.NHbL - sobota 5.10. - Žernovice

HBC Prachatice Highlanders "A" -  HBC Falcon Č. B.  13:0  (4:0, 7:0, 2:0)

Střely: 48:12 Vyloučení:2:2 Přesilovky:1:2 využití:1:0 Oslabení:0:0...

Góly (A1,A2) - 4:15 Reindl (Markytán) 13:00 Hnízdil (Mík, Novák) 13:40 Markytán (Cabák) 13:58 Leffler (Švácha) 15:20 Markytán 16:33 Turek (Valenta) 17:30 Mík (Hnízdil) 23:50 Bušek (Turek, Mík) 26:36 Markytán (Novák) 27:52 Leffler (Hnízdil, Valenta) 28:09 Turek (Bušek) 34:49 Bušek (Leffler) 44:59 Leffler (Valenta, Novák)

Vyloučení 2min: Novák 2x

Sestava: Pixa T. (12/12), Repko T.
Švácha J., Cabák J., Novák J., Bušek P. Dojčar M., Mík M.,
Reindl J., Turek J. (C), Markytán J., Leffler J. (A), Valenta P., Hnízdil M.

4.kolo KHbL - sobota 5.10.2013 Žernovice
Highlanders "B" - SK Beer Stars Pluhův Žďár  1:3  (1:3,0:0,0:0)

O tom, že méně je někdy více, se v sobotu 5.10. od 12.30 přesvědčili hráči našeho "B" týmu v souboji s šesticí statečných do pole + gólmanem pivních hvězd z Pluhova Žďáru. Domácí sice měli (když se všichni konečně uráčeli přijít) kompletní dvě pětice, ale těm chyběl nějaký pořádný systém hry a tak se celý zápas prali hlavně sami se sebou a místo, aby se navzájem podpořili, sráželi si sebevědomí osobními narážkami.
Tragédii rozhodla už úvodní třetina, která také byla jediná ze zápasu ke koukání. V 5. minutě nešťastně namazal svým výhozem Hebík na hůl V. Ondřejovi a jeho dělovka za hranici kruhů se zastavila až v pravé šibenici - 0:1. V 9. minutě dostal na modrou míček Petržílka a opět nikým neatakován vyslal přesnou jedovku na zadní tyč Repkovy svatyně - 0:2. Naději pro domácí vykřesal po ojedinělém závaru Valenta, který v čase 12:03 využil hradby těl před gólmanem Dvořákem a snížil na 1:2. Za minutu však bylo opět zle, když v čase 13:07 dostal 2 minuty Matoušek, ale po 3 sekundách se mohl vrátit, neboť hosté sehráli jednoduchou kombinaci buly - střela mezi betony a Paščenko zařídil Hvězdám opět dvoubrankový náskok - 1:3.
Ve zbývajících dvou 15timinutovkách se domácí marně snažili dotáhnout toto manko, a to i přesto, že měli dokonce dvakrát šanci hrát přesilovku 5 na 3. Jejich hra byla neuspořádaná a i když se dostali k několika sólovým únikům, které brankář Dvořák zneškodnil, většina jejich střel byla spíše z nouze, než z nějakého nebezpečného zakončení. Naopak bylo až s podivem, jak šestice hostů ladně kombinuje a dostává dvě lajny domácích pod mnohdy drtivý tlak, který tlumil na chráničích své výstroje bravurními zákroky Tomáš Repko, jenž držel Horaly po celý zápas ve hře. Hosté si bojovným výkonem, nasazením a obětavostí 3 body zasloužili, domácí mohou jen zpytovat svědomí a nachystat na příští víkend, kdy je čekají dokonce dva domácí zápasy, které skýtají šanci na reparát!

Střely: 39:47 Vyloučení: 5:5 Přesilovky: 5:4 Využití: 0:1 Branky v oslabení: 0:0

Góly (A1,A2) - 12:03 Valenta P.(Matoušek V.)

Tresty: 2x Matoušek V. (2 min.), Repko T. (2 min.), Paule L. (10 min.), Kott F. (2 min.)

Sestava: Repko T. (44/47), Pixa T.