16.11.2010 16:55

4.kolo 1. OL

SK Tábor „B“ - HBC PRACHATICE 4 : 3

( 2 : 1, 0 : 0, 2 : 2 )

Velmi tvrdé utkání místy až za hranicemi pravidel bylo ukázkou současného trendu hokejbalu v Jižních Čechách. Domácí v roli favorita se nechtěli smířit s možností ztráty prvních bodů v soutěži, ambiciózní tým hostí chtěl naopak další body získat. Tábor se dostal do vedení již ve druhé minutě střetnutí a ve 12.minutě přidal ještě druhou branku, obě po střelách z dálky. Hosté nedeprimováni za necelou půlminutu odpověděli a byli stále ve hře. Od druhé třetiny se utkání značně přitvrdilo a trestná lavice hlavně díky domácím hráčům snad ani nestačila vychladnout. Konečnou podobu však dala výsledku až poslední třetina. Prachatice hned po jejím zahájení srovnali na 2 : 2 domácí ale v polovině třetiny, nejprve v oslabení a o několik minut později z přesilovky, opět otočili vývoj střetnutí ve svůj prospěch. Hosté ještě dvě minuty před koncem vykřesali jiskřičku naděje brankou v oslabení, to bylo ale z jejich strany vše. Na konečném výsledku již nic nezměnila ani krátká přesilovka 5 na 3 při hře bez brankáře v poslední minutě. Domácí po tomto střetnutí nadále zůstávají bez bodové ztráty, hosté si připsali první prohru. Vzhledem k ostatním výsledkům se čelo tabulky nezměnilo. Tábor zůstává druhý, Prachatice jsou třetí.

Vyloučení: 15 : 6, využití 1 : 0, oslabení 1 : 1.