2020-2021 2. (La) LIGA-JIH; 4. kolo; 26. 9. 2020 Olymp J. Hradec- HBC Prachatice

27.09.2020 10:36
2020-2021 2. (La) LIGA-JIH; 4. kolo; 26. 9. 2020
Hřiště: JINDŘICHŮV HRADEC; diváků: 5 (NEBYLO SKORO NIC
TJ HBC OLYMP J.H. @ HIGHLANDERS PT "B" – 10:1 (0:0 7:1 3:0)
branky Horalů: 21. Petr NEČADA (Holub) PP
domácí: 19. Loukota; 19. Strašík; 25. Miláček; 27. Slanina; 28. Miláček PP; 28. Sedlák; 28. Slanina; 32. Pavlík; 38. Strašík; 39. Plášil
Komentář k utkání:
Druhý venkovní zápas, druhá okleštěná sestava prachatické zálohy. V Suchdolu nám přálo štěstí, v Jindřichově Hradci nikoli. Dlužno říci, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě a nebýt gólmana Kacetla, skóre by bylo ještě děsivější.
První třetina byla ještě plná naděje. Zejména začátek, sice jsme se nedostali přes půlku a tím pádem neohrozili gólmana, ale hráli jsme celkem pozorně v obraně a navíc si i domácí zvykali na mokrý a kluzký povrch. Nicméně následně rozjeli totální „střelostroj“ a všech 21 zákroků Víti Kacetla mohlo směle soutěžit o zlatou helmu Sencor
Víra, že bychom mohli „něco urvat“ nám vydržela až do 19. minuty. Nejprve si Stöhr nešťastně srazil míček za vlastního gólmana a v té samé minutě nestačil Študlar zablokovat střelce Strašíka a jeho „bubák“ zapadl přes clonu až za Kacetla – 2:0. Za minutu a půl však Petr NEČADA využil přesnou střelou od modré přesilovou hru a zdálo se, že nebude tak zle – 2:1. Jenže pak přišla katastrofální čtyřminutovka mezi 25. a 28. minutou (v té hned 3x), kdy jsme naprosto vypadli z role a působili jsme jak špatní klauni z nejmenovaného cirkusu. Špatné nebo žádné nahrávky, (ne)pokrývání hráčů, nedůslednost v obraně a hlavně u vlastního gólmana (když pominu náběh na pověstný „blikanec“ u Honzy Holuba měly za následek zakončení do prázdné, pohodlné zakončování z kruhů do vinglu nebo několikanásobné dorážky a následnou radost v táboře domácích. Prostě chybějící fyzička, nulové tréninky a nesehranost se ukázaly v celé své nahotě (naštěstí pouze obrazně
Závěrečnou 15timininutovku jsme přečkali jen se třemi zářezy na žerdi. A opět díky Kacetlovi, který chytil tři nájezdy, několikrát skočil proti zakončení do prázdné a celý zápas dělal, co mohl. Nu nic, je to za námi. Jede se dál!
Utkání lakonicky (stručně) shrnul Pavel Študlar:
„Hráli jsme na klid. První třetina jenom díky gólmanu Kacetlovi a mokrému povrchu spolu s listím bez branek. Poté úplně v klidu 7-migólová smršť domácích v prostřední části. A tím pádem už se mohlo utkání úplně na klid dohrát Poděkování všem, kdo jeli a zejména trojici Kacetl – Horák – Petr Valenta, kterou jsem doslova „uhnal“ včera v 10 večer!“