2.NHbL -Betonova dvakrát neudržela vedení a na úvod jara padla s Prachaticemi po nájezdech.

06.03.2017 13:23

Ze stránek Betonovy:                    05.03.2017 13:03

Betonova - Prachatice 2:3 sn

branky: Šperl, Fučík

Hned na úvod jara čekal Betonovu pikantní souboj. Na českobudějovický Pedagog přicestovali prachatičtí Horalové, kteří v prvním vzájemném souboji uspěli po samostatných nájezdech. V sestavě Betonovy se znovu po šesti letech, v letošní sezóně pak vůbec poprvé, představil nestárnoucí Jan Nýdl, oproti původním předpokladům naopak chyběli zraněný Janeček a nemocný Kaše.

Vstup do utkání vyšel o něco lépe prachatickým hráčům, hostující tlak ale utnul ve 2. minutě svou tradiční dalekonosnou dělovkou David Šperl - 1:0. Od té doby to byla Betonova, která diktovala tempo hry a vytvářela si šanci za šancí.

Žádnou z nich, včetně několika samostatných nájezdů, ale nedokázala proměnit a tak přišel trest. Betonářům se nepodařilo vyhodit balonek z obranného pásma, čehož využil ve 27. minutě Jan Turek - 1:1.

Ve třetí části se hra vyrovnala, mírně aktivnějším mužstvem ale byla přeci jen Betonova. Ve 36. minutě se konečně prosadil za asistence Papeže a Nýdla Jan Fučík, jenž překlopil misky vah na naší stranu - 2:1. Ani na podruhé jsme bohužel vedení nedokázali udržet. Nenápané nahození od mantinelu tečoval tři minuty před koncem základní hrací doby opět Jan Turek mimo dosah Hlaváče a bylo vyrovnáno - 2:2.

O vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem hostující Radek Sitter - 2:3 (video ZDE). Za Betonovu postupně neuspěli Papež, Sumerauer ani Šperl.

Horalové tak i ve druhém vzájemném utkání berou bod navíc, Betonova zůstává s 15-ti body na poslední šesté postupové příčce.

Kapitán Betonovy Vladimír Papež byl i přes porážku spokojený: Nemyslím si, že bychom dnes byli horším mužstvem. V zápase jsme neprohrávali, takže pro nás určitě ztráta. S nasazením hráčů jsem nadmíru spokojený. Hlavička měl několik těžkých zákroků, ani jeden gól za ním nejde. Můžou nás jen mrzet neproměněné šance. Zejména pak nápor na konci druhé třetiny měl skončit brankou. Nicméně na tomhle výkonu se dá stavět.

sestava: Hlaváč - Šperl, Nýdl, Vacek, Š. Jílek - Krotký, Fučík, Papež, Tolar, Sumerauer, Čížek