17/18 Extraliga MD / Highlanders PT - HC Kert Park PRAHA 2:6

21.09.2017 13:46

HBC Prachatice - HC Kert Park Praha 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
branky Horalů: 3:53 Štěpánek (Sedláček) 31:46 Štěpánek (Uhlíř) střely na branku: 25-37 vyloučení Horalů: Hudeck, Veselý, Zimandl, Rek, 2x Uhlíř, 2x Keresteš, 2x Šilhan x 2 minuty vyloučení: 10:8 přesilovky: 6:9 využití: 1-3 rozhodčí: Tarantík - Kalabza
Sestava: Dudla (31/37) Hudeck, Keresteš, Šilhan, Mašek, Binka, Zimandl Čertík, Veselý©, Štětina, Sedláček, Štěpánek, Uhlíř, Lácha, Pegley, Rek  Trenéři: Honza Turek, Milan Čertík

Ve druhém utkání sezóny se postavili domácí mladíci proti silnému soupeři z hlavního města. Odhodlaní porvat se o další body do tabulky, začali horalové svůj nedělní zápas. Bohužel však hned v první minutě přišlo vyloučení a nabídnutou přesilovku hosté využili 0:1. Opařené domácí však nastartoval svojí naučenou klasikou zpoza branky Jirka Štěpánek 1:1. Kert Park však byl lepším týmem a ještě do konce první třetiny svou převahu korunoval dvěma brankami. Nejprve, pří hře 4 na 4 využil zmatku v obraně Sedlák a poslal hosty opět do vedení 1:2. V pokračující přesilové hře se pak domácí dostali do dvoubrankového vedení 1:3 a využili i svou druhou početní výhodu.  Horalové jakoby ztratili jiskru a pohodu z prvního utkání sezóny a nedokázali zachytit tempo pražanů.  Pohodlný náskok hosty uspokojil a ve druhé třetině tak dovolil horalům přebrat aktivitu. Ti se dostali do několika slibných příležitostí, které však nedokázali proměnit a tak přišel trest v podobě dvou, v rychlém sledu, po sobě jdoucích branek. Tři minuty před koncem druhé třetiny si vzal poprvé slovo nejlepší hráč hostů Jágr a během minuty upravil dvěma góly skóre na 1:5. Ve třetí třetině chtěli horalové hosty ještě alespoň potrápit a rychlím gólem Jirky Štěpánka k tomu měli velice dobře nakročeno, ale další hloupé vyloučení jim plány zhatilo. Pražané nabídnutou výhodu opět využili a i ty poslední naděje horalů zchladili. Frustrace domácích se pak projevila na hřišti, hlavně v momentech kdy těžce neunášeli buď slovní narážky pražanů nebo úmyslné fauly. Zde se ukázala nevyzrálost mladíků, kdy zbytečně opláceli a připravili se tak o přesilové hry a možnost upravit výsledek. V poslední třetině se tak na hřišti spíše jiskřilo než hrálo. Poměr vyloučení 5:6 mluví za vše. Třetí třetina tak skončila smírně 1:1 celý zápas pak debaklem domácích 2:6. Prachatičtí dorostenci tak po první výhře 6:2 mají na kontě i první porážku 2:6. V neděli 24.9. zajíždějí Horalové do Plzně kde budou bojovat o další body do extraligové tabulky. Přejme jim, ať se jim zápas vydaří a odehrají ho s klidnou hlavou!