17/18 2. (La) LIGA: TJ HC DC NOVÁ VČELNICE - HIGHLANDERS "B" 4:5 (0:2,1:2,3:1)

04.12.2017 16:52

Od zvláštního zpravodaje Jan Holuba: V sobotu 2. 12. těsně před obědem se prachatická sebranka v počtu celých 8mi mužů do pole a jeden Holub do branky sešla u mateřského svatostánku. Ze slibovaných jmen se ráno na poslední chvíli omluvil Pepa Bílý, který byl narychlo povolán na nucené práce "do Reichu", známý šprýmař, slibotechnix a cestovatel Honza Kubička se "pro změnu" beze slova neobjevil vůbec! S konstatováním, že to je opravdu málo, jsme ještě z postele vytáhli Milana Čertíka. Tomu se nejprve moc nechtělo, ale když jsme mu slíbili, že může po hřišti lítat "jako čert" a trénovat tak na úterního Mikuláše, rád nahodil kostým a přidal se k nám. Dva plné autobusy tak mohly vyrazit směr Nová Včelnice. Jak jsme do "Pluháče" na svěcení přijeli s dvouhodinovým předstihem, ve Včelnici se nás dočkali 10 minut před úvodním buly.  Hned začátek utkání nás ubezpečil v tom, že ze Včelnice se body nevozí snadno. Když domácí spoléhali na svého šestého hráče - mantinely. S tímto borcem měl ze začátku velké problémy strážce hostující svatyně, kdy při něm stáli všichni hokejbaloví svatí a uchránili ho od inkasování. Jak říká staré dobré pravidlo: nedáš- dostaneš, které naplnil Míra Klíma nahozením z pravého rohu a k překvapení všech míček prolétnuvší brankovištěm zapadl do branky 0:1. Další změnu ve skóre zaznamenal ze samostatného nájezdu Míra Kotlík - 0:2. Ve druhé třetině se domácí dočkali snížení, kdy jejich útočník přesprintoval obránce a přesně zavěsil nad lapačku 1:2. Vzápětí jsme si dvoubrankové vedení vzali zpět, když se po vyhrané buly zmocnil balonku Jirka Štěpánek a nekompromisně zavěsil 1:3. V závěru třetiny se vytáhl Honza Holub, který robinzonádou lapil střelu do prázdné brány.  Účet třetí třetiny otevřel KAPITÁN Jirka Sitter střelou o nos domácího obránce a vyhnal Mátla z branky. Domácí, které nakopl nešťastný vlastní gól Tonyho Hudecka 2:4, nesložili zbraně a snížili na 3:4. V hektickém závěru Prachatickým vystřelila pojistku a tudíž i výhru, nestárnoucí posila z Áčka Míra Kotlík - 3:5. Domácí už pouze korigovali na 4:5. Utkání nebylo vůbec lehké, hrál se poměrně tvrdý a útočný hokejbal, což pocítil hlavně Milan Čertík, který byl na hranici pravidel dvakrát tvrdě atakován. Díky bojovnému výkonu si prachatičtí horalové si ze včelnického hřiště odvážejí veledůležité 3 body, i když za stavu 1:4 musíme být schopní si výsledek lépe pohlídat.