16/17 MČR st.žáci - Highlanders Prachatice - Nové Strašecí 6:3

11.05.2017 11:52

Starší žáci zabrali a po dvou prohrách doma vyhráli!  V sobotu před polednem přivítali starší žáci Horalů soky z Nového Strašecí. Poslední vzájemný zápas nabídl celkem 13 gólů, když se Horalům podařilo přivézt vítězství 8:5 a tak se všichni těšili, zda budou opět k vidění brankové hody.  Začátek první třetiny se nesl v duchu oťukávání. Hosté zahrozili únikem, který naštěstí zlikvidoval Pavel Kodrle v domácí brance. Únik ukázali i domácí, Ondra Veselý doběhl až za branku hostí a zpětnou přihrávku vybídl Honzu Binku ke střele, ta však gólem neskončila. Ondra Veselý pak ukázal, jak tvrdý dokáže vyslat projektil, ale hostující gólman byl pozorný. Hosté zkusili vyslat lobem do úniku dva své hráče, ale Pavel Kodrle byl zásadně proti a jejich pokus zmařil. A protože domácí nedokázali své šance proměnit, přišel na řadu soupeř a potrestal hrubou chybu domácí obrany. Domácí obdržená branka probrala a přidali na aktivním pohybu a důrazu. Ondra Veselý ani Jirka Štěpánek své šance neproměnili a hosté mohli opět střeleckou nemohoucnost domácích trestat, ale překonanému Pavlu Kodrlemu pomohla tyčka. V závěru třetiny zkusil dalekonosnou střelu Jirka Štěpánek, ale ani tento pokus gólem neskončil, ač měl gólman hostů s její likvidací problémy. Přestávka začala za stavu 0:1 a nutno zdůraznit, že předváděná hra neukazovala na to, že mezi oběma celky byl před tímto zápasem v tabulce rozdíl 29 bodů.  Druhá třetina začala pro domácí výborně, již po 14 odehraných vteřinách vyrovnal Jirka Štěpánek. Hosté se ale nechtěli nechat zastrašit a nabídli domácí obraně další možnosti se realizovat. Gól však dali domácí. Po levém křídle krásně utekl Venca Štětina a nekompromisně stylem tyč - tyč - gól strhl vedení na stranu domácích. Uběhlo něco málo přes minutu a domácí, zřejmě ukolébáni těsným vedením, dostali vyrovnávací branku po nedostatečném důrazu ve vlastním brankovišti. Za stavu 2:2 skončila druhá třetina, ve které bylo možné vidět několik školáckých chyb domácí obrany, z nichž hosté dali naštěstí jen jeden gól.  Začátek třetí třetiny přinesl opět gól v síti hostů. Diváci tentokrát čekali více jak minutu, ale k vidění pak byla profesorská souhra, na jejímž konci stál před prázdnou brankou Jirka Štěpánek a nemýlil se - 3:2! Domácí si pak pomohli faulem, ale v oslabení utekl Jirka Štěpánek a navýšil vedení na 4:2! Domácí si přes dvoubrankové vedení neodpustili zbytečné fauly a nabídli soupeři dokonce přesilovku 5 na 3. Oslabení odehráli kluci spolehlivě, a jakmile se síly na hřišti vyrovnaly, Jirka Štěpánek navýšil vedení na 5:2! Hosté se ale nevzdávali a ze skrumáže před brankou dokázali po chřestění několika hokejek snížit na 5:3. Tento gól nabudil soupeře k dalšímu tlaku na domácí bránu. Hosté však v tu chvíli zapomněli na Jirku Štěpánka, který číhal na jejich modré a po luxusním pasu, kterým ho našel Venca Štětina, se skóre na tabuli změnilo na 6:3! V závěru zápasu ještě fauloval Honzík Štěpánek, ale hosté už nic nevymysleli a tak nebyla vidět ani hra bez brankáře ani další gól. Horalé tak soupeře porazili 6:3 a po dvou prohrách si připsali tři body.  Kluci občas působili ospale a některé okamžiky lze hodnotit jako hru nováčků, ale bojovali jak lvi a vítězství si zasloužili!  016-2017 MČR SŽ; 6. 5. 2017 Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE diváků: 14 HORALÍCI SŽ @ HBC NOVÉ STRAŠECÍ 6:3 (0:1 2:1 4:1) branky Horalů:16. Jiří Štěpánek (Štětina); 25. Štětina; 31. Jiří Štěpánek (Štětina, Binka); 32. Jiří Štěpánek SH; 35. Jiří Štěpánek (Veselý); 41. Jiří Štěpánek (Štětina) střely na branku: 34-21 vyloučení Horalů: Kahuda, Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek x 2 minuty přesilovky: 0-3 využití: 0-0 oslabení: 1-0 rozhodčí: Novotný - Soukup (oukchej) Sestava: Kodrle (18/21); Binka, Jiří Štěpánek, Plecer, Zimandl, Jan Štěpánek, Štětina, Veselý, Beran, Kahuda, Pegley, Lácha, Novák