20.11.2010 18:01

11.kolo 1. OL (20.11.2010)

Datels Blatná „B“ - HBC PRACHATICE 0 : 6

( 0 : 4, 0 : 1 , 0 : 1 )

S úmyslem prolomit sérii dvou porážek v řadě odjížděli hokejbalisté Prachatic do Blatné k svému předposlednímu utkání před zimní přestávkou. Zde je čekal soupeř kterého jen výhra mohla přiblížit na dohled k osmičce pro play-off. Hosté zahájili utkání velmi dobře a již v první minutě v přesilovce se radovali z vedoucí branky z hole Turka. Na další branku se čekalo až do 8.min., kdy vedení hostí navýšil Markytán. O minutu později pak hosté dvěma slepenými brankami ( stříleli V.Matoušek a M.Leffler ) během několika sekund prakticky rozhodli o osudu utkání. Čtvrtá branka v pořadí byla šedesátá na kontě prachatického týmu. Od druhé třetiny se obraz hry změnil. Domácí přidali a hosté jakoby ukolébáni poměrně vysokým vedením přestali hrát. Přesto se domácím ani přes zvýšené úsilí nepodařilo s utkáním nic udělat a hosté ještě v 17. a 39. min. v přesilovce navýšili své konto vždy zásluhou P.Buška. Prachatičtí tak získali rekordní zápis do své kroniky. Ze dvou utkání s tímto soupeřem ani jednou neinkasovali ( první utkání 13 : 0 ). Něco takového se jim ani v nejlepších sezónách nepodařilo. „Díky za další nulu ( už třetí v sezóně ) i když mně ani celému týmu nechyběl velký kopec štěstí. Gól několikrát visel na vlásku..., Datli zběsile klovali.“ konstatoval po utkání brankář Prachatic Študlar, který si v letošní sezóně drží vysoký standard s průměrem 2,2 branky na utkání a úspěšností zásahů přes 90%. Prachatičtí si tímto vítězstvím zajistili přezimování na třetím místě v tabulce, naopak Blatné se vidina play-off stále více vzdaluje.

Vyloučení: 8 : 3, využití 0 : 2.

Branky: P.Bušek 2 (Turek 2, Květoň), Turek (Sedláček), Markytán (Janda), M.Leffler (P.Bušek), V.Matoušek (Mík)