Vítejte na našem webu !

Fotka uživatele HBC Prachatice.

1.Liga v Prachaticích....

HBC Prachatice se dnes (20.6.2017) domluvili s HC ŠD Písek na odkoupení licence na první hokejbalovou ligu. Po roční odmlce se tedy druhá nejvyšší soutěž vrací na jih Čech, konkrétně do Highlanders arény. Můžeme se těšit na hokejbalové umění kvalitních klubů z Čech a Moravy. Co na to říkáte? Myslíte si, že 1.liga do Prachatic patří?

1.turnaj prachatických MŠ - 15.6.2017

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Prachatice video zde

Již 1160 fanoušků na Facebooku

Sezóna 2017 - 2018 ... _ akce, výsledky, glosy, statistiky

Z P R A V O D A J S T V Í

hokejbal.cz/

1.liga

V sobotu sedmý ročník prachatického Highlanders Cupu za účasti řady hvězdných jmen

2.liga

4.6.2017 Double! Hokejbalu v kraji vládne Švantlův Dvůr Písek, který ovládl i II. národní ligu

Krajská liga

30.5.2017 Šampionem krajské ligy je HC Švantlův Dvůr Písek B!

Extraliga ml.dorostu

MČR st.žáci , mladší žáci

Přípravky a minipřípravky

Sezóna 2017/2018

1.liga - výsledky ,tabulkystatistiky

Ě1Eb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.Liga - (výsledky, statistiky) - Muži"B"

Příští utkání:

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"C"

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Přebor přípravek a minipřípravek

MAGAZÍN HOKEJBAL

Poslední aktualizace:

6.8.2017- 19:01 hod.

Kalendář přináší bazar a inzerce Bazák.cz

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 25.06.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: XXIV. KAPR CUP 17.-18.6.2017

Jako zakončení uplynul sezóny, popřípadě zahájení přípravy na tu další, si parta prachatických nadšenců vybrala tradiční turnaj Kapr cup. Do Suchdola vyrazil mix "A"+"B" týmu a několik nadějných dorostenců. V brance se po dlouhodobém zranění objevl Vít Kacetl. V prvním utkání jsme porazili tým Bresson Kladno 4:0. Tento mančaft kvůli malému počtu hráčů hledal posily, kde se dalo a z našich luhů a hájů jsme mu zapůjčili gólmanského guru Tomáš Pixa. Ale i když TOMIO PIXAMURA dělal v brance, co se dalo, nakonec odešel poražen, V druhém sobotním kláním jsme otáčeli zápas s domácím Suchdolem ("starším"). Obrat z 0:2 na 4:2 byl sladký zejména pro Pavel Bušek, který nemůže některé hráče soupeře ani zavětřit. Stejný hráč se pak po Jiri Sitter a Petr Mráz stal naším třetím a pro zbytek turnaje posledním kapitánem. Vedl tým k výhře nad Falconem ČB (7:2) i večerní zábavě, kde všem vysvětloval, jak je "fůůů,fůůů" (rozuměj sfouknem jak svíčku) a jako kapitán poslední opouštěl "loď", aby pak přistál na naší společné ubikaci! :-D Že ráno bývá těžší večera se ukázalo hned v 9h, kdy jsme podlehli mladým puškám ze Suchdola (v brance s Jaroslav Kolka) 0:3. V zápase o "všechno" jsme pak ale po nervózním průběhu udolali Novou Včelnici 3:1 a mohli slavit postup do finále. Na to jsme si museli 2 hodiny počkat, protože přes svatbu a rozpis prostě vlak nejede! :-D Nadlábnutí z nedaleké pizzerie jsme pak podlehli Mladým f(l)intám i podruhé, tentokrát fotbalově 0:1 a získali tak pohár za 2. místo. Herr Trainer Nikolaj Chabibulin byl však s výkonem mužstva na hřišti i v zákulisí spokojen a akce rozhodně splnila účel = HOKEJBALEM A VŠIM KOLEM NĚJ SE OPĚT BAVIT!!!

Datum: 13.05.2017

Titulek: BÉČKO MÁ PO SEZÓNĚ! :-(

2016-2017 KH(b)L 3. SEMIFINÁLE PO; 13. 5. 2017
Hřiště: NOVÁ VČELNICE; diváků: cca. 30
TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE @ HIGHLANDERS PT "B" @ 4:2 (1:1 2:1 1:0)
branky Horalů: 13. Bednář (F. Sedláček); 17. J. Sitter (Matoušek)
domácí: 9. Kupka (Sviták); 18. Vojta (Brus, Čajka); 22. Sviták (Strašík, Bláha); 33. Sviták (Sváček, Brus) PP
střely na branku: 29-28
vyloučení Horalů: Bednář, P. Mráz, Matoušek, J. Sitter x 2 minuty + P. Mráz 10 minut OT + následně OK
přesilovky: 3-1 využití: 1-0
rozhodčí: Pátek - Veleba
Sestava:
Holub (25/29);
P. Mráz „A“ - Eichner; Bednář „A“ - Čertík – F. Sedláček
Bílý – Matoušek „A“; J. Sitter – P. Bárta „C“ - Trojan

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

Ke třetímu a jak se později ukázalo také bohužel poslednímu semifinálovému zápasu, vyrazilo torzo „B“ týmu Horalů do Nové Včelnice. Kvůli výpadkům několika hráčů jsme si museli pomoci dorostenci, abychom dali dohromady konkurenceschopnou sestavu. A i díky nim dostala naše hra nový šmrnc a náboj.
Úvodní třetina přinesla několik našich šancí, první se ale z gólu radovali domácí. Skrze našeho obránce nacentroval v 9. minutě Sviták zpoza branky do prostoru před ní na Jiřího Kupka a ten už si věděl rady – 1:0. Za 3 minuty bylo vyrovnáno. Mladík Sedláček prodloužil také za branku na Zdeňka Bednáře, ten to kolem tyčky zkusil sám a jeho pokus prošel – 1:1.
Po minutě a půl druhé části bylo na naší střídačce ještě veseleji. Jiří Sitter se konečně na modré dostal ke střele a ta díky cloně prošla Mátlovi mezi betony – 1:2. Stejně jako ve druhém utkání však Včelničtí rychle vyrovnali. Opět za brankou si míček na hokejce srovnal David Vojta a florbalově ho na čepeli nádherně „donesl“ nad rameno zaskočeného Holuba – 2:2. Vzápětí jsme však mohli strhnout vedení na svou stranu. Svým druhým pokusem z modré Sitter opět Mátla překonal, jeho pokus se však odrazil od tyče k Petru Bártovi, který v obtížné pozici nebyl schopen trefit zcela prázdnou branku, a následná dorážka Trojana také ke gólu nevedla. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Ve 22. minutě dostal mezi kruhy čas ke střele Petr Svíták a Holub byl bez šance – 3:2. Tentokrát to byli domácí, kdo měl ještě několik šancí k navýšení náskoku a náš gólman několikrát (i s pomocí posunuté branky) ubránil brankovou čáru.
Maskovaný muž v naší svatyni se pak vytáhl i zkraje třetí třetiny, kdy skokem vytáhl dorážku do prázdné. V 33. minutě však byl bezmocný po další, tentokrát přesilovkové kombinaci Sváčka a do prázdné pohodlně skórujícího Svitáka. Tomuto gólu však předcházel sporný moment, kdy byl Jiří Sitter přesvědčen, že rozhodčí odpískají přihrávku rukou, jeho hlasité zhodnocení situace zmátlo i jeho spoluhráče a úplně přestali hrát. Kýžený hvizd však přišel až po čtvrté brance domácích. Kvůli této“křivdě“ jsme několik minut spílali rozhodčím a úplně se přestali koncentrovat na zápas. Naštěstí však zavládla vůle po boji a utkání jsme dohráli. Domácí si však závěr zkušeně pohlídali, díky svému aktivnímu „pressingu“ nás nepustili ani ke hře bez gólmana a v utkání stejně jako v celé sérii zaslouženě zvítězili! My odcházíme sice poraženi, ale se vztyčenou hlavou!

Trenér Pavel Študlar:
„Z naší strany určitě nejlepší utkání série, bojovalo se až do konce a tak to má být! Semifinále se lámalo u nás doma, kde jsme si v podstatě sami prohráli obě utkání a i dnes Včelničtí potvrdili, že byli hlavně po psychické stránce lépe připraveni, nenechali se ničím vyvézt z míry (nebo alespoň ne dlouhodobě) a o něco více si šli za svým cílem – zaslouženou účastí ve finále! Tímto jim jménem celého horalského „B“ týmu děkuji za sportovní boj, kde, i přes občasné jiskření a vášně, nic nevybočilo z hranic fair play a bojů v play off, gratuluji k postupu a přeji hodně štěstí v boji o titul!“

Záznamy: 1 - 2 ze 122