Vítejte na našem webu !

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Druhé místo našeho áčka na Českém poháru 2016. Ve finále Horalové těsně podlehli mistrům ČR - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3
Ligové trofeje 2015 - 2016

První tým Horalů po roce opět "jen" stříbrný ve 2.NHbL-jih.

Horalíci (starší žáci) v MČR jih získali překvapivě 3.místo.

Domácí MS v Pardubicích se blíží! Češi zaútočí na zlatý hattrick

Krajská liga může poznat svého vítěze, finálová série II.NHbL startuje v Suchdole

2.NHbL

22.5.2017 Suchdol vystavil Betonově stopku a zahraje si finále

KHbL

23.5.2017 Švantlák je krok od titulu, Novou Včelnici dvakrát doma přestřílel

Extraliga ml.dorostu

24.5.2017 Výhra Suchdol do finále nedostala, v dohrávce bodoval Pedagog a Horalové

ĚEb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.NHbL - (výsledky, statisiky) - Muži"A"

Sezóna 2016/2017

SF-play off, stav serie - 1:3 - sezóna skončila

Sobota 6.5.2017

HC ŠD Písek-HBC Prachatice 3:4 (0:0,0:2,3:1,0:0)

Neděle 7.5.2017 - 2.semifinále PO

HC ŠD Písek - HBC Prachatice 5:3 (1:0,1:1,3:1)

Příští utkání: 3.a 4. SF

Sobota 13.5. a neděle 14.5. od 15:00 hod. Hřiště: Prachatice

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3ss (0:1,1:1,1:0,0:1)

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 0:3 (0:1,0:1,0:1)

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"B", "C"

SF- play-off. konec serie - 0:3 (3.místo) - sezóna skončila

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 1:3 (0:2,0:1,1:0)

Neděle 7.5.2017

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 3:5 (3:2,0:2,0:1)

Příští utkání: 3. případně 4. SF

Sobota 13.5. od 10:00 hod. Hřiště: N.Včelnice

Dranreb N.Včelnice - HBC Prachatice"B" 4:2 (1:1,2:1,1:0)

Neděle 30.4.2017

TJ Kovo Praha - HBC Prachatice  3:0 (0:0,0:0,3:0)

Příští utkání:

Neděle 21.5.2017

HBC Prachatice - SK Jihlava   6:5ss (1:1,1:2,3:2)

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

HBC Prachatice - HBC N.Strašecí 6:3 (0:1,2:1,4:1)

Sobota 13.5.2017

HBC Prachatice - TJ Snack Dobřany 5:7 (1:3,0:2,4:2)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 13.05.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: BÉČKO MÁ PO SEZÓNĚ! :-(

2016-2017 KH(b)L 3. SEMIFINÁLE PO; 13. 5. 2017
Hřiště: NOVÁ VČELNICE; diváků: cca. 30
TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE @ HIGHLANDERS PT "B" @ 4:2 (1:1 2:1 1:0)
branky Horalů: 13. Bednář (F. Sedláček); 17. J. Sitter (Matoušek)
domácí: 9. Kupka (Sviták); 18. Vojta (Brus, Čajka); 22. Sviták (Strašík, Bláha); 33. Sviták (Sváček, Brus) PP
střely na branku: 29-28
vyloučení Horalů: Bednář, P. Mráz, Matoušek, J. Sitter x 2 minuty + P. Mráz 10 minut OT + následně OK
přesilovky: 3-1 využití: 1-0
rozhodčí: Pátek - Veleba
Sestava:
Holub (25/29);
P. Mráz „A“ - Eichner; Bednář „A“ - Čertík – F. Sedláček
Bílý – Matoušek „A“; J. Sitter – P. Bárta „C“ - Trojan

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

Ke třetímu a jak se později ukázalo také bohužel poslednímu semifinálovému zápasu, vyrazilo torzo „B“ týmu Horalů do Nové Včelnice. Kvůli výpadkům několika hráčů jsme si museli pomoci dorostenci, abychom dali dohromady konkurenceschopnou sestavu. A i díky nim dostala naše hra nový šmrnc a náboj.
Úvodní třetina přinesla několik našich šancí, první se ale z gólu radovali domácí. Skrze našeho obránce nacentroval v 9. minutě Sviták zpoza branky do prostoru před ní na Jiřího Kupka a ten už si věděl rady – 1:0. Za 3 minuty bylo vyrovnáno. Mladík Sedláček prodloužil také za branku na Zdeňka Bednáře, ten to kolem tyčky zkusil sám a jeho pokus prošel – 1:1.
Po minutě a půl druhé části bylo na naší střídačce ještě veseleji. Jiří Sitter se konečně na modré dostal ke střele a ta díky cloně prošla Mátlovi mezi betony – 1:2. Stejně jako ve druhém utkání však Včelničtí rychle vyrovnali. Opět za brankou si míček na hokejce srovnal David Vojta a florbalově ho na čepeli nádherně „donesl“ nad rameno zaskočeného Holuba – 2:2. Vzápětí jsme však mohli strhnout vedení na svou stranu. Svým druhým pokusem z modré Sitter opět Mátla překonal, jeho pokus se však odrazil od tyče k Petru Bártovi, který v obtížné pozici nebyl schopen trefit zcela prázdnou branku, a následná dorážka Trojana také ke gólu nevedla. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Ve 22. minutě dostal mezi kruhy čas ke střele Petr Svíták a Holub byl bez šance – 3:2. Tentokrát to byli domácí, kdo měl ještě několik šancí k navýšení náskoku a náš gólman několikrát (i s pomocí posunuté branky) ubránil brankovou čáru.
Maskovaný muž v naší svatyni se pak vytáhl i zkraje třetí třetiny, kdy skokem vytáhl dorážku do prázdné. V 33. minutě však byl bezmocný po další, tentokrát přesilovkové kombinaci Sváčka a do prázdné pohodlně skórujícího Svitáka. Tomuto gólu však předcházel sporný moment, kdy byl Jiří Sitter přesvědčen, že rozhodčí odpískají přihrávku rukou, jeho hlasité zhodnocení situace zmátlo i jeho spoluhráče a úplně přestali hrát. Kýžený hvizd však přišel až po čtvrté brance domácích. Kvůli této“křivdě“ jsme několik minut spílali rozhodčím a úplně se přestali koncentrovat na zápas. Naštěstí však zavládla vůle po boji a utkání jsme dohráli. Domácí si však závěr zkušeně pohlídali, díky svému aktivnímu „pressingu“ nás nepustili ani ke hře bez gólmana a v utkání stejně jako v celé sérii zaslouženě zvítězili! My odcházíme sice poraženi, ale se vztyčenou hlavou!

Trenér Pavel Študlar:
„Z naší strany určitě nejlepší utkání série, bojovalo se až do konce a tak to má být! Semifinále se lámalo u nás doma, kde jsme si v podstatě sami prohráli obě utkání a i dnes Včelničtí potvrdili, že byli hlavně po psychické stránce lépe připraveni, nenechali se ničím vyvézt z míry (nebo alespoň ne dlouhodobě) a o něco více si šli za svým cílem – zaslouženou účastí ve finále! Tímto jim jménem celého horalského „B“ týmu děkuji za sportovní boj, kde, i přes občasné jiskření a vášně, nic nevybočilo z hranic fair play a bojů v play off, gratuluji k postupu a přeji hodně štěstí v boji o titul!“

Datum: 08.05.2017

Titulek: BÉČKO PRACHATIC PROHRÁLO OBA DOMÁCÍ ZÁPASY SEMIFINÁLE!!!

2016-2017 KH(b)L 1. SEMIFINÁLE PO; 6. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 23
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 1:3 (0:2 0:1 1:0)
branky Horalů: 37. Matoušek (Bednář, P. Mráz)
hosté: 3. Strašík (Sviták); 4. Jindra (Vojta); 30. Bláha (Vojta)
Bílý - Kott "C"; P. Mráz - J. Sitter – Bednář, Šmídmajer

V úvodním semifinále jsme vůbec nezachytili začátek a po třech minutách bylo vlastně hotovo. Hosté na nás vlétli, roztočili nás jak vítr v bedně a my jsme vůbec nebyli schopni reagovat. V čase 2:27 jsme nechali na několikrát dorážet kapitána Vojtěcha Strašíka a ten se nakonec prosadil – 0:1. Za další půlminutku (3:11) pak celé naše obranné pásmo obkroužil Matěj Jindra, vyjel si nerušeně až ke střele, využil zastíněného výhledu brankáře Kolky a trefil milimetrově přesně k tyči – 0:2!
Prostřední část už byla lepší, měli jsme i několik šancí, ale hostující Mátl si vždy poradil, nebo jsme, jako při naší přesilovce, nebyli vůbec s to trefit branku. Podstatnější však bylo, že jsme Včelnické k ničemu nepustili, až na jednu výjimku. 15 vteřin se octl po vhazování v útočném pásmu sám za našimi beky Adrian Bláha a tváří tvář Kolkovi předvedl nádherný blafák a střelu pod víko – 0:3.
Dvě třetiny jsme v podstatě tahali nohy a nebyli schopni se nějak prosadit, vše nám trvalo strašně dlouho a chyběl moment překvapení. Prosadit jsme se dokázali až v 37. minutě, kdy Matoušek trefil ze vzduchu baseballově míček a vykřesal naději – 1:3. Bohužel to byla naše jediná radost a Dranreb první duel zaslouženě vyhrál!

Foto z utkání zde: ZDE

2016-2017 KH(b)L 1. SEMIFINÁLE PO; 7. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 38
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 3:5 (3:2 0:2 0:1)
branky Horalů: 3. Bednář; 8. Trojan (Matoušek); 12. Bednář (Matoušek)
hosté: 5. Sedlák (Brus, Strašík); 11. Sviták (Strašík); 18. Kupka (Sviták, Strašík); 27. Sedlák (Vojta) SH; 44. Bláha (Sedlák)
střely na branku: 28-27
vyloučení Horalů: Matoušek x 2 minuty
přesilovky: 3-1 využití: 0-0 oslabení: 0-1
rozhodčí: Pátek - Veleba (pohoda)
Sestava:
Kolka (22/27);

Po sobotní prohře se snažil „B“ tým Horalů co nejvíce uvolnit a nabudit na další utkání. Někteří hráči to vzali zodpovědně hned těsně po zápase a na hřišti uspořádali happening s grilováním apod. A zpočátku se zdálo, že to přinese své ovoce.
Od prvních vteřin jsme přišpendlili hosty v jejich třetině a ve 3. minutě se prosadil Zdeněk Bednář, který zůstal před brankovištěm a svým (ne)povedeným pokusem přehodil brankáře Mátla, jehož lapačka máchla na prázdno – 1:0. Včelničtí se k prvnímu ohrožení naší branky dostali až z kraje 5. minuty, ale hned z toho bylo vyrovnání. Nahození od modré Miloslava Sedláka si přes clonu hráčů cestu až za bezmocného Kolku – 1:1. Za další 3 minuty však zafungovala spolupráce Matoušek – David Trojan a druhý jmenovaný střelou na bližší tyč nachytal gólmana – 2:1. Bohužel na začátku 11. minuty byl obránce P. Mráz skálopevně přesvědčen o „icingu“, že nechal v pozici krasobruslařky chystající se na piruetu projet míček až k zadnímu hrazení, tam se jej však zmocnil soupeř, přišla zpětná nahrávka na modrou a střílenou přihrávku Strašíka usměrnil za Kolku nikým nerušený Petr Sviták – 2:2. Za další minutku však vybojoval u mantinelu se štěstím míček Matoušek pro Zdeňka Bednáře, ten vystřelil a následně doklepl za Mátla, který si byl (stejně jako jeho spoluhráči) jistý, že má oranžový nesmyl ve své moci – 3:2. Pojistku mohl navíc přidat Trojan, který objel vyběhnuvšího brankáře, ale jeho bekhendový pokus minul zhruba o půl metru úplně prázdnou branku!
Po dvou a půl minutách druhé části přišlo další vyrovnání. Možná šťastnou, nicméně krásnou kombinaci napříč naším brankovištěm zakončil střelou do prázdné nepokrytý Jiří Kupka – 3:3. Vedení nám mohl vrátit agilní Bednář, ale v závaru před brankou trefil ležícího Mátla jen do masky. Hostující gólman si pak poradil i s několika nebezpečnými dorážkami a v rozhodujících chvílích podržel svůj tým. V 27. minutě jsme díky přesilovce získali další možnost strhnout vedení na svou stranu. Místo rozhodujícího úderu však přišel šok. P. Mráz namazal od vlastní branky dvojici forčekujících hostí a Miloslav Sedlák trefil neomylně pravý horní růžek – 3:4. Naše bojovná nálada byla ta tam a místo ní na nás padla psychická deka, ze které jsme se do konce utkání už nevzpamatovali.
V nakonec poslední části měl největší šanci na srovnání Trojan, ale jeho přihrávku na nabíhajícího Matouška vystihl svou holí brankář Mátl. V závěru zápasu jsme pak měli přesilovku, ale nebyli jsme schopni v ní cokoliv vymyslet. A tak, jako již tolikrát, přišel trest. V čase 43:59 zakončil rozebírku naší obrany Adrian Bláha – 3:5!

Trenér P. Študlar po utkáních řekl:
„Bohužel jsme se v obou utkáních nedokázali naladit na tu správnou vlnu a notu. Nejlépe jsme hráli v závěrečné části prvního utkání a první toho druhého. Ale hrát dobře dvě třetiny ze šesti je strašně málo, hlavně v play off! Soupeř ze Včelnice má zatím více jistoty a klidu na hokejce a působí kompaktnějším dojmem.
Byl bych ale špatný trenér, kdybych nevěřil, že se série do Prachatic ještě vrátí! Teď jde o to, aby tomu a hlavně sami sobě začali věřit i ostatní!!!"

Záznamy: 1 - 2 ze 121