Vítejte na našem webu !

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Druhé místo našeho áčka na Českém poháru 2016. Ve finále Horalové těsně podlehli mistrům ČR - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3
Ligové trofeje 2015 - 2016

První tým Horalů po roce opět "jen" stříbrný ve 2.NHbL-jih.

Horalíci (starší žáci) v MČR jih získali překvapivě 3.místo.

Domácí MS v Pardubicích se blíží! Češi zaútočí na zlatý hattrick

Krajská liga může poznat svého vítěze, finálová série II.NHbL startuje v Suchdole

2.NHbL

22.5.2017 Suchdol vystavil Betonově stopku a zahraje si finále

KHbL

23.5.2017 Švantlák je krok od titulu, Novou Včelnici dvakrát doma přestřílel

Extraliga ml.dorostu

24.5.2017 Výhra Suchdol do finále nedostala, v dohrávce bodoval Pedagog a Horalové

ĚEb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.NHbL - (výsledky, statisiky) - Muži"A"

Sezóna 2016/2017

SF-play off, stav serie - 1:3 - sezóna skončila

Sobota 6.5.2017

HC ŠD Písek-HBC Prachatice 3:4 (0:0,0:2,3:1,0:0)

Neděle 7.5.2017 - 2.semifinále PO

HC ŠD Písek - HBC Prachatice 5:3 (1:0,1:1,3:1)

Příští utkání: 3.a 4. SF

Sobota 13.5. a neděle 14.5. od 15:00 hod. Hřiště: Prachatice

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3ss (0:1,1:1,1:0,0:1)

HBC Prachatice - HC ŠD Písek 0:3 (0:1,0:1,0:1)

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"B", "C"

SF- play-off. konec serie - 0:3 (3.místo) - sezóna skončila

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 1:3 (0:2,0:1,1:0)

Neděle 7.5.2017

HBC Prachatice"B" - Dranreb N.Včelnice 3:5 (3:2,0:2,0:1)

Příští utkání: 3. případně 4. SF

Sobota 13.5. od 10:00 hod. Hřiště: N.Včelnice

Dranreb N.Včelnice - HBC Prachatice"B" 4:2 (1:1,2:1,1:0)

Neděle 30.4.2017

TJ Kovo Praha - HBC Prachatice  3:0 (0:0,0:0,3:0)

Příští utkání:

Neděle 21.5.2017

HBC Prachatice - SK Jihlava   6:5ss (1:1,1:2,3:2)

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

HBC Prachatice - HBC N.Strašecí 6:3 (0:1,2:1,4:1)

Sobota 13.5.2017

HBC Prachatice - TJ Snack Dobřany 5:7 (1:3,0:2,4:2)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 09.04.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: CÉČKO NA ZÁVĚR SEZÓNY PŘEKVAPIVĚ VYLOUPILO SUCHDOL!!!

2016-2017 KH(b)L 16.kolo; 8. 4. 2017
Hřiště: SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ diváků: dost
SK SUCHDOL N. L. "B" @ HIGHLANDERS PT "C" 5:6 ss (2:1 3:2 0:2 - 0:2)
branky Horalů: 8. Petr Valenta (Schmidt); 20. Schmidt (Paule) PP; 25. Schmidt (Pavel Valenta); 38. Pavel Valenta (Schmidt); 38. Pavel Valenta (Schmitdt); rozhodující nájezd Filip Sedláček
Stöhr - Půbal; Petr Valenta - Malkus - J. Sosna

Své poslední vystoupení v letošní sezóně má za sebou i prachatické "Céčko". Do dalekého Suchdola však z nejrůznějších důvodů vyrazilo jen torzo hráčů, kteří jsou na soupisce. Desítka borců do pole a dva brankáři měla jediný cíl - rozloučit se sezónou důstojně a se ctí. Domácí měli k dispozici celou pětici "Áčkařů" (mnozí z nich ale nastupují pravidelně za rezervu).
Předzápasové prognózy i papírové předpoklady však vzaly za své po osmi minutách hry. To na modré napřáhl Schmidt, u gólmanem vyraženého míčku byl nejrychleji Petr Valenta a pohotově zavěsil - 0:1. Vyrovnáno bylo za tři minuty. Při dvojnásobné početní výhodě domácí dokonale využili přesilu hráčů na brankovišti a z dorážky dostal míček za brankáře Študlara Vít Kubal - 1:1. Stejný hráč pak o minutu později otočil skóre ve prospěch domácích, hostující gólman sice vyřešil jeho sólo, ale v následných dorážkách už ztratil o míčku přehled a ten se nějak dostal za jeho záda - 2:1.
Za necelých pět minut druhé části však po vyhraném vhazování využil bombou nad Halířovo rameno přesilovou hru prachatický Tomáš Schmidt a bylo to 2:2. Hororová "dvouminutovka" mezi 22. a 24.minutou ale úplně změnila náladu v obou táborech. V čase 21:38 napřáhla před modrou každým zápasem rostoucí hvězda Jakub Laurinc a jeho dalekonosný pokus skončil za překvapeným Študlarem - 3:2. Za necelých 60 vteřin pak dostal stejný hráč (jeden z prachatických jej nazval neúnavnou "motorkou") přesný pas a z levého kruhu se nemýlil - 4:2. Osm vteřin před vypršením 24.minuty byl pak na brankovišti důrazný Roman Smutný a s jeho přispěním si hosté v podstatě dali vlastní gól - 5:2. A i když přesně za minutu upláchl po vhazování ve středovém kruhu všem hráčům Tomáš Schmidt, domácího gólmana vykoupal jak tuleně v aquaparku a snížil na 5:3, nikdo z přítomných už asi nepochyboval o vítězi tohoto duelu.
S tím také oba soupeři nastoupili do 3.třetiny - Horalové s tím, že nemají co ztratit, domácí ukolébaní dvougólovým náskokem. Z nedbalek je během 38.minuty probral nestárnoucí rytíř hokejbalových kolbišť Pavel Valenta. 37:11 - napodobil svého spoluhráče Schmidta, nechal všechny za sebou a stylem "pojď sem, kam jdeš" dal gólmanovi druhou lekci v plavání - 5:4. 37:46 - dostal přesný pas od Schmidta a tahákem trefil pod víko - 5:5. Pro tomto tvrdém direktu si domácí vzali "time out" a snažili se opět chytit opratě zápasu do svých rukou. Rozhodnout mohl opět rychlík Laurinc, ale jeho střelu do protipohybu v samostatném úniku se štěstím vytáhl Študlar, který se v této části hry překonával a bořil mýtus o "slabých ruských gólmanech"! V samotném závěru pak prachatičtí "sběratelé céček" dostali výhodu dvojnásobné přesilovky, ale kvůli vyčerpání (během zápasu pro zranění odstoupil Jakub Sosna, takže dohrávali jen v 9ti) bylo jediným cílem neinkasovat, doslova si dojít pro vytoužený bodík a zkusít štěstí v nájezdech.
V těch Študlar vystihl oba pokusy o bekhendové zakončení, naopak Filip Sedláček povedeným blafákem a Tomáš Schmidt "Forsbergovou kličkou" a zakončením jednoruč zajistili bod navíc. Celý tým Horalů předvedl nejlepší výkon v sezóně a ukázal, že nepatří do "starého železa"!

Titulek: BÉČKO ZAKONČILO ZÁKLADNÍ ČÁST VÝHROU NAD VIKINGY!

Hřiště: SK PEDAGOG, ČB; diváků: 19
HC VIKINGS ČB @ HIGHLANDERS PT "B" 2:6 (0:2 2:2 0:2)
branky Horalů: 7. P. Mráz (J. Sitter, Bednář); 9. Kott (P. Mráz); 17. P. Mráz (J. Sitter, Bednář); 26. Matoušek (Šmídmajer); 33. Kott (J. Sitter, Bednář); 39. Matoušek (Trojan)
domácí: 19. Votava (Štěpánek, Janeček); 23. Janeček (Stehlík)
Bílý - Kott "C"; Trojan - J. Sitter - Bednář, P. Bárta

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

Na závěr základní části čekal prachatický "B" tým zájezd trajektem do budějovického fjordu, kde sídlí (krom jiných týmů) také Vikingové. Těm se podařilo, stejně jako Horalům, dát dohromady dvě pětice a dal se očekávat vyrovnaný souboj.
První velkou šanci zápasu měl hostující David Trojan, který svým ladným pohybem protančil až před domácí branku, ale na Hlaváče nevyzrál. Následně nás ale "severští nájezdníci" zamkli v naší třetině a Holub se musel řádně otáčet. Tlak domácích utla až naše úvodní branka. V 7.minutě se v mele před brankovištěm nejlépe zorientoval Petr Mráz, bekhendem plácnul do míčku a ten skončil v síti - 0:1. Za 120 vteřin pak dostal na modrou "nalito" kapitán František Kott a ten propálil Hlaváče mezi betony - 0:2.
Z kraje prostřední třetiny se mezi kruhy protlačil ke střele opět Petr Mráz a jeho "naučený tahák" skončil v šibenici - 0:3. Mohlo se zdát, že je hotovo a prachatičtí vypadli z rytmu. Velkou šanci na skórování nejprve zlikvidoval Holub vystrčením své hole, ale v 19.minutě nestačil na přesnou ránu Tomáše Votavy - 1:3. V 23.minutě pak vplul do naší třetiny vikingský drakar řízený nahrávajícím Stehlíkem a do prázdné zakončujícím Martin Janeček, kteří naše hráče odsoudili do role statických kuželek - 2:3. Naštěstí v 26.minutě našel přesným pasem XiXao (David Šmídmajer) Víta Matouška a ten bekhendovým blafákem rozvlnil počtvrté síťku za Hlaváčem - 2:4.
Ve třetí periodě domácím evidentně docházely síly a hosté si na hřišti dělali v podstatě, co chtěli (poměr střel 5:16 hovoří za vše). Z mnoha pohledných kombinací se však ujala už jen rána do šibenice Františka Kotta a přesný zásah Víta Matouška - 2:6.

Trenér: "Jsem rád, že jsme tento pro naše postavení v tabulce nic neřešící zápas nevypustili a se základní částí se rozloučili vítězstvím. Krom úvodu zápasu a výpadku ve 2.třetině všichni předvědli velmi dobrý výkon, maximální nasazení a chuť hrát. Teď máme zhruba měsíc na přípravu na play off! Uvidíme, s kým se nakonec v semifinále utkáme."

Záznamy: 7 - 8 ze 121