Vítejte na našem webu !

Fotka uživatele HBC Prachatice.

1.Liga v Prachaticích....

HBC Prachatice se dnes (20.6.2017) domluvili s HC ŠD Písek na odkoupení licence na první hokejbalovou ligu. Po roční odmlce se tedy druhá nejvyšší soutěž vrací na jih Čech, konkrétně do Highlanders arény. Můžeme se těšit na hokejbalové umění kvalitních klubů z Čech a Moravy. Co na to říkáte? Myslíte si, že 1.liga do Prachatic patří?

1.turnaj prachatických MŠ - 15.6.2017

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Prachatice video zde

Již 1160 fanoušků na Facebooku

Sezóna 2017 - 2018 ... _ akce, výsledky, glosy, statistiky

Z P R A V O D A J S T V Í

hokejbal.cz/

1.liga

V sobotu sedmý ročník prachatického Highlanders Cupu za účasti řady hvězdných jmen

2.liga

4.6.2017 Double! Hokejbalu v kraji vládne Švantlův Dvůr Písek, který ovládl i II. národní ligu

Krajská liga

30.5.2017 Šampionem krajské ligy je HC Švantlův Dvůr Písek B!

Extraliga ml.dorostu

MČR st.žáci , mladší žáci

Přípravky a minipřípravky

Sezóna 2017/2018

1.liga - výsledky ,tabulkystatistiky

Ě1Eb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.Liga - (výsledky, statistiky) - Muži"B"

Příští utkání:

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"C"

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Přebor přípravek a minipřípravek

MAGAZÍN HOKEJBAL

Poslední aktualizace:

24.7.2017- 20:39 hod.

Kalendář přináší bazar a inzerce Bazák.cz

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 17.04.2017

Vložil: #91

Titulek: Dorostenci jedou z Jihlavy s prázdnou!

EL MD 2016-17 16.4.2017 Jihlava
Mladší dorostenci tentokrát zavítali na daleké jihlavské hřiště s odhodláním odvézt si nějaký ten bodík. Soupeř byl však tentokrát proti, ale pojďme postupně.
V první třetině to byli právě horalové, kteří se tlačili do šancí a svým pohybem dělali domácím potíže. Jihlavští si však velice zodpovědně plnili své obranné činnosti a v čele s brankářem Košťálem nedopustili, aby se míček ocitl v jejich brance. Paradoxně, jak to tak bývá naší hrubou chybou jsme domácí poslali do vedení. Keresteš se snažil konstruktivně rozehrát, bohužel však přemýšlel příliš dlouze a ve zkratu poslal míček mezi kruhy na osamoceného jihlavského hráče, který pohodlně překonal překvapeného Turka v naší brance. Tato chyba nás však nesrazila a my dál dobývali jihlavskou branku. Aktivní byl hlavně Uhlíř, který však nedokázal najít v pravou chvíli své spoluhráče nebo mezírku v brankářově výstroji. Agilní byl i obránce Keresteš, který se snažil odčinit své zaváhání, bohužel všechny pokusy končily neúspěchem.
Obrázek druhé třetiny byl podobný a my stále věřili v obrat, že se nějaká šance ujme. Z přemíry snahy a v myšlenkách na útok, jsme však také někdy zapomínali na zadní vrátka a jihlavští se dostali do dvou samostatných úniků, které však vyřešil s klidem Turek. Minutu před koncem druhé třetiny si Keresteš tak dlouho připravoval míček na střelu až mu ho domácí Zbořil uzmul a řítil se sám na Turka. Míček se mu však zamotal, až se ocitl v rohu hřiště a nebezpečná situace se zdála být zažehnána. Zbořil se však s míčkem nepáral, nahodil ho na branku a ten se nějakým záhadným způsobem ocitl za Turkovo zády.
Náš zmar a nemohoucnost pokračovala i ve třetí třetině. Hned v úvodním střídání jsme nezužitkovali naší převahu a naráželi pouze na připraveného brankáře Košťála. Jak byl zápas nastaven bylo zjevné i z přesilovek. My jsme ty své nevyužili a domácí hned z prvního vyloučení, které přišlo ve 38 minutě, skórovali. Paradoxně opět po neproměněné šanci Uhlíře, který ač v oslabení mohl zápas ještě zdramatizovat.
Horalové zápas odmakali, ale tentokrát jim bohužel nebylo přáno i přesto, že jihlavské přestříleli. Střelba je jedna věc, účinnost střelby však věc druhá. Zápas nám opět ukázal na čem zapracovat a kde máme mezery. Na spravedlnost a štěstí se však vymlouvat nedá, musíme to odmakat na tréninku a úspěch se dostaví.

Extraliga mladšího dorostu skupiny B dne 16.4.2017
Hřiště: Jihlava , diváků: 20
SK Jihlava vs Highlanders Prachatice 3:0 ( 1:0, 1:0, 1:0 )

Vložil: Nikolaj

Titulek: CÉČKO NA ZÁVĚR SEZÓNY PŘEKVAPIVĚ VYLOUPILO SUCHDOL!!!

2016-2017 KH(b)L 16.kolo; 8. 4. 2017
Hřiště: SK SUCHDOL NAD LUŽNICÍ diváků: dost
SK SUCHDOL N. L. "B" @ HIGHLANDERS PT "C" 5:6 ss (2:1 3:2 0:2 - 0:2)
branky Horalů: 8. Petr Valenta (Schmidt); 20. Schmidt (Paule) PP; 25. Schmidt (Pavel Valenta); 38. Pavel Valenta (Schmidt); 38. Pavel Valenta (Schmitdt); rozhodující nájezd Filip Sedláček
Stöhr - Půbal; Petr Valenta - Malkus - J. Sosna

Své poslední vystoupení v letošní sezóně má za sebou i prachatické "Céčko". Do dalekého Suchdola však z nejrůznějších důvodů vyrazilo jen torzo hráčů, kteří jsou na soupisce. Desítka borců do pole a dva brankáři měla jediný cíl - rozloučit se sezónou důstojně a se ctí. Domácí měli k dispozici celou pětici "Áčkařů" (mnozí z nich ale nastupují pravidelně za rezervu).
Předzápasové prognózy i papírové předpoklady však vzaly za své po osmi minutách hry. To na modré napřáhl Schmidt, u gólmanem vyraženého míčku byl nejrychleji Petr Valenta a pohotově zavěsil - 0:1. Vyrovnáno bylo za tři minuty. Při dvojnásobné početní výhodě domácí dokonale využili přesilu hráčů na brankovišti a z dorážky dostal míček za brankáře Študlara Vít Kubal - 1:1. Stejný hráč pak o minutu později otočil skóre ve prospěch domácích, hostující gólman sice vyřešil jeho sólo, ale v následných dorážkách už ztratil o míčku přehled a ten se nějak dostal za jeho záda - 2:1.
Za necelých pět minut druhé části však po vyhraném vhazování využil bombou nad Halířovo rameno přesilovou hru prachatický Tomáš Schmidt a bylo to 2:2. Hororová "dvouminutovka" mezi 22. a 24.minutou ale úplně změnila náladu v obou táborech. V čase 21:38 napřáhla před modrou každým zápasem rostoucí hvězda Jakub Laurinc a jeho dalekonosný pokus skončil za překvapeným Študlarem - 3:2. Za necelých 60 vteřin pak dostal stejný hráč (jeden z prachatických jej nazval neúnavnou "motorkou") přesný pas a z levého kruhu se nemýlil - 4:2. Osm vteřin před vypršením 24.minuty byl pak na brankovišti důrazný Roman Smutný a s jeho přispěním si hosté v podstatě dali vlastní gól - 5:2. A i když přesně za minutu upláchl po vhazování ve středovém kruhu všem hráčům Tomáš Schmidt, domácího gólmana vykoupal jak tuleně v aquaparku a snížil na 5:3, nikdo z přítomných už asi nepochyboval o vítězi tohoto duelu.
S tím také oba soupeři nastoupili do 3.třetiny - Horalové s tím, že nemají co ztratit, domácí ukolébaní dvougólovým náskokem. Z nedbalek je během 38.minuty probral nestárnoucí rytíř hokejbalových kolbišť Pavel Valenta. 37:11 - napodobil svého spoluhráče Schmidta, nechal všechny za sebou a stylem "pojď sem, kam jdeš" dal gólmanovi druhou lekci v plavání - 5:4. 37:46 - dostal přesný pas od Schmidta a tahákem trefil pod víko - 5:5. Pro tomto tvrdém direktu si domácí vzali "time out" a snažili se opět chytit opratě zápasu do svých rukou. Rozhodnout mohl opět rychlík Laurinc, ale jeho střelu do protipohybu v samostatném úniku se štěstím vytáhl Študlar, který se v této části hry překonával a bořil mýtus o "slabých ruských gólmanech"! V samotném závěru pak prachatičtí "sběratelé céček" dostali výhodu dvojnásobné přesilovky, ale kvůli vyčerpání (během zápasu pro zranění odstoupil Jakub Sosna, takže dohrávali jen v 9ti) bylo jediným cílem neinkasovat, doslova si dojít pro vytoužený bodík a zkusít štěstí v nájezdech.
V těch Študlar vystihl oba pokusy o bekhendové zakončení, naopak Filip Sedláček povedeným blafákem a Tomáš Schmidt "Forsbergovou kličkou" a zakončením jednoruč zajistili bod navíc. Celý tým Horalů předvedl nejlepší výkon v sezóně a ukázal, že nepatří do "starého železa"!

Záznamy: 7 - 8 ze 122