Vítejte na našem webu !

Fotka uživatele HBC Prachatice.

1.Liga v Prachaticích....

HBC Prachatice se dnes (20.6.2017) domluvili s HC ŠD Písek na odkoupení licence na první hokejbalovou ligu. Po roční odmlce se tedy druhá nejvyšší soutěž vrací na jih Čech, konkrétně do Highlanders arény. Můžeme se těšit na hokejbalové umění kvalitních klubů z Čech a Moravy. Co na to říkáte? Myslíte si, že 1.liga do Prachatic patří?

1.turnaj prachatických MŠ - 15.6.2017

Kupte si něco z naší horalské edice.

Aktualně máme k dispozici kulichy, kšiltovky,šály a minidresy.

Prachatice video zde

Již 1160 fanoušků na Facebooku

Sezóna 2017 - 2018 ... _ akce, výsledky, glosy, statistiky

Z P R A V O D A J S T V Í

hokejbal.cz/

1.liga

V sobotu sedmý ročník prachatického Highlanders Cupu za účasti řady hvězdných jmen

2.liga

4.6.2017 Double! Hokejbalu v kraji vládne Švantlův Dvůr Písek, který ovládl i II. národní ligu

Krajská liga

30.5.2017 Šampionem krajské ligy je HC Švantlův Dvůr Písek B!

Extraliga ml.dorostu

MČR st.žáci , mladší žáci

Přípravky a minipřípravky

Sezóna 2017/2018

1.liga - výsledky ,tabulkystatistiky

Ě1Eb Čechy Jih (výsledky, statistiky) 201

1 2.Liga - (výsledky, statistiky) - Muži"B"

Příští utkání:

KRAJSKÁ LIGA- (výsledky, statistiky) -  Muži"C"

MČR starších žáků-(výsledky,statistiky)

Přebor mladších žáků - (výsledky,statistiky)

Přebor přípravek a minipřípravek

MAGAZÍN HOKEJBAL

Poslední aktualizace:

24.7.2017- 20:39 hod.

Kalendář přináší bazar a inzerce Bazák.cz

Hledáme nové talenty

Klub drsnejch Horalů se srdcem na správným místě.

Klub HBC Highlanders Prachatice

hledá neustále nové talenty do svých řad. Máš chuť sportovat?

Přijď hrát hokejbal k nám.

Oblékni černožlutý dres Highlanders.

Potřebné kontakty najdeš v klubových kontaktech nebo na Facebooku !

Komentáře

Datum: 03.05.2017

Vložil: #91

Titulek: Horalové vyřadili Zliv a jsou v semifinále 2.NHbL!!!

HBC ZLIV – HIGHLANDERS PRACHATICE 3:6 (0:1, 2:0, 1:5)
stav série: 0:2
Branky a asistence: Paule (Lang, Kotlík), Květoň (Dojčar, Turek), Turek (Sedláček, Bušek), Turek (Šaršok), Markytán (Lang Jan), Šaršok (Turek, Květoň)
Čtvrtfinálová série se po domácí výhře Horalů 5:0, stěhovala do Zlivi. Naštěstí, protože v prachatické aréně se na hřišti povalovalo asi 10 centimetrů sněhu. Ve 40 km vzdálené Zlivi po sněhu nebyla ani památka, ba naopak svítilo sluníčko a pro hokejbal to byly ideální podmínky.
Perfektní začátek pro Horaly zařídil Láďa Paule, který po 94 vteřinách poslal Prachatické do vedení 0:1. Horalové v první třetině přestříleli svého soupeře 15:8, ale s těmi si poradili pozorní brankáři, domácí Veselý a náš diamant Pixa. Horalové se jen těžko zžívali s asfaltovým povrchem a to domácím nahrávalo do karet.
Ve druhé třetině se obraz hry obrátil a to doslova, úřadoval opět rychlý gól, tentokrát však na straně domácích. Po 104 vteřinách se v oslabení prosadil Vebr a srovnal stav utkání na 1:1. Průběh druhé třetiny nebyl ničím zvláštní, pokud nebudeme mluvit o tom, že oba týmy bojovaly o vedení. Ve 22.minutě utkání však domácím rozhodčí po sporné situaci neuznali gól a vyslechli si pár peprných poznámek, stejně tak jako hostující hráči. Tyto dohady však ukončil „fair play“ gestem Horal Tomáš Pixa, když rozhodčím řekl, že viděl míček za brankovou čárou a ti tak poslali Zliv do vedení 2:1.
Ve třetí třetině budeme opět počítat vteřiny. Přesně 30 vteřin uběhlo, když hostující Dojčar vysunul Květoně, ten na modré šikovně zpracoval míček čímž se dostal do samostatného úniku a střelou do vikýře vyrovnal na 2:2. Velká radost Horalů však netrvala dlouho. Ihned po buly napřáhl z vlastní modré Řimnáč a za další 2 vteřiny bylo veselo na zlivské straně. Nepozorný Pixa si vyprávěl s Markytánem jaký krásný vingl vymetl Květoň, aniž by si všiml, že vymetá jemu někdo díru mezi jeho betony. Za dalších 61 vteřin se však prosadil kapitán Horalů Turek a z otočky propálil Veselého mezi betony a srovnal stav na 3:3. Za dalších 6 vteřin si vzal slovo opět kapitán Horalů a na hostující střídačce bylo opět veseleji! Turek vyhrál vhazování na Šaršoka, který ho lobem vybídl ke sprintu, u míčku byl dříve než Veselý a s klidem ho dopravil do branky 3:4. Aby toho nebylo málo, tak za dalších 20 vteřin vymetl pavučiny z rohu Veselého branky Markytán a poslal prachatické do dvoubrankového vedení 3:5. Za 85 vteřin 5 branek, kdo odešel na toaletu litoval! Zlivští byli očividně otřeseni, ale i přesto se nevzdávali a snažili se konec sezóny oddálit. Poslední slovo však měli Horalové. V přesilové hře Turek nabil na modrou čáru Šaršokovi a vysoký obránce Horalů vypálil přízemní pumelici, která vyletěla z branky stejně tak rychle jako tam vlétla 3:6.
Horalové tak slaví postup do semifinále, kde je čeká HC ŠD Písek. Již tuto sobotu a neděli zajíždějí naši kluci na horkou půdu do Písku, kde je bude čekat velice silný soupeř, který má na soupisce několik hráčů budějovického Motoru a i mimo jiné taková jména jako Jakub Kovář nebo Miroslav Indrák. Uvidíme, v jaké sestavě domácí Písek nakonec nastoupí, oba dva dny se hraje vždy v pravé poledne.

Datum: 24.04.2017

Vložil: P

Titulek: Dorostencům se stále nedaří.

Extraliga mladšího dorostu skupiny B dne 23.4.2017
Hřiště: Prachatice, diváků: 26
Highlanders Prachatice - HC ŠD Písek 3:10 ( 1:2, 2:3, 0:5 )
Branky (asistence) domácích: Štěpánek (Šilhán, Čertík), Štětina (Štěpánek), Štěpánek
Střely na branku: 19:39
Vyloučení: 4:2
Přesilovky: 1:3, využití:1:2, oslabení: 0:1
Rozhodčí: Volkán - Daněk
Sestava HBC Prachatice:
Dudla (29/39)
Mašek, Keresteš, Šilhán (C), Hudeck - Uhlíř, Kadlec, Čertík, Krakowitzer, Jakš, Zimandl, Štěpánek, Štětina, Turek
HC ŠD Písek - Highlanders Prachatice 4:3sn (1:1, 0:2, 2:0- 1:0)
Branky (asistence) domácích: Šilhán (Uhlíř), Uhlíř (Šilhán), Štěpánek (Uhlíř)
Střely na branku: 27:24
Vyloučení: 7:8
Přesilovky: 6:6, využití:3:0, oslabení: 0:0
Dudla (24/27)
Mašek, Keresteš, Šilhán (C), Hudeck - Uhlíř, Kadlec, Čertík, Krakowitzer, Jakš, Zimandl, Štěpánek, Veselý, Turek
Dorostencům se v poslední době nedaří. I v nedělním dvojutkání s HC ŠD Písek tomu nebylo jinak a výkon kolísal s sinusoidách. Rozdíl mezi oběma utkáními ale byl jako den a noc.
V prvním utkání stačili svému soupeři pouze dvě třetiny, pak se jejich hra rozpadla do chaosu podpořeného nedisciplinovaností a obdrželi nepopulární „desítku“.
To druhé utkání již byla jiná káva i když nakonec zbyl na Horaly pouze bodík. Po téměř celou hrací dobu byli lepší svého soupeře, který byl ,možná pod dojmem vysokého vítězství v prvním utkání k nepoznání ale opět zbytečná vyloučení Švantlák nemilosrdně trestal a v nájezdech měli Písečtí více štěstí. Na výkonu z druhého utkání je možno stavět, zvláště když téměř polovina hráčů je ještě ve věku starších žáků.

Záznamy: 5 - 6 ze 122