Datum: 13.05.2017

Vložil: Nikolaj

Titulek: BÉČKO MÁ PO SEZÓNĚ! :-(

2016-2017 KH(b)L 3. SEMIFINÁLE PO; 13. 5. 2017
Hřiště: NOVÁ VČELNICE; diváků: cca. 30
TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE @ HIGHLANDERS PT "B" @ 4:2 (1:1 2:1 1:0)
branky Horalů: 13. Bednář (F. Sedláček); 17. J. Sitter (Matoušek)
domácí: 9. Kupka (Sviták); 18. Vojta (Brus, Čajka); 22. Sviták (Strašík, Bláha); 33. Sviták (Sváček, Brus) PP
střely na branku: 29-28
vyloučení Horalů: Bednář, P. Mráz, Matoušek, J. Sitter x 2 minuty + P. Mráz 10 minut OT + následně OK
přesilovky: 3-1 využití: 1-0
rozhodčí: Pátek - Veleba
Sestava:
Holub (25/29);
P. Mráz „A“ - Eichner; Bednář „A“ - Čertík – F. Sedláček
Bílý – Matoušek „A“; J. Sitter – P. Bárta „C“ - Trojan

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

Ke třetímu a jak se později ukázalo také bohužel poslednímu semifinálovému zápasu, vyrazilo torzo „B“ týmu Horalů do Nové Včelnice. Kvůli výpadkům několika hráčů jsme si museli pomoci dorostenci, abychom dali dohromady konkurenceschopnou sestavu. A i díky nim dostala naše hra nový šmrnc a náboj.
Úvodní třetina přinesla několik našich šancí, první se ale z gólu radovali domácí. Skrze našeho obránce nacentroval v 9. minutě Sviták zpoza branky do prostoru před ní na Jiřího Kupka a ten už si věděl rady – 1:0. Za 3 minuty bylo vyrovnáno. Mladík Sedláček prodloužil také za branku na Zdeňka Bednáře, ten to kolem tyčky zkusil sám a jeho pokus prošel – 1:1.
Po minutě a půl druhé části bylo na naší střídačce ještě veseleji. Jiří Sitter se konečně na modré dostal ke střele a ta díky cloně prošla Mátlovi mezi betony – 1:2. Stejně jako ve druhém utkání však Včelničtí rychle vyrovnali. Opět za brankou si míček na hokejce srovnal David Vojta a florbalově ho na čepeli nádherně „donesl“ nad rameno zaskočeného Holuba – 2:2. Vzápětí jsme však mohli strhnout vedení na svou stranu. Svým druhým pokusem z modré Sitter opět Mátla překonal, jeho pokus se však odrazil od tyče k Petru Bártovi, který v obtížné pozici nebyl schopen trefit zcela prázdnou branku, a následná dorážka Trojana také ke gólu nevedla. A tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“. Ve 22. minutě dostal mezi kruhy čas ke střele Petr Svíták a Holub byl bez šance – 3:2. Tentokrát to byli domácí, kdo měl ještě několik šancí k navýšení náskoku a náš gólman několikrát (i s pomocí posunuté branky) ubránil brankovou čáru.
Maskovaný muž v naší svatyni se pak vytáhl i zkraje třetí třetiny, kdy skokem vytáhl dorážku do prázdné. V 33. minutě však byl bezmocný po další, tentokrát přesilovkové kombinaci Sváčka a do prázdné pohodlně skórujícího Svitáka. Tomuto gólu však předcházel sporný moment, kdy byl Jiří Sitter přesvědčen, že rozhodčí odpískají přihrávku rukou, jeho hlasité zhodnocení situace zmátlo i jeho spoluhráče a úplně přestali hrát. Kýžený hvizd však přišel až po čtvrté brance domácích. Kvůli této“křivdě“ jsme několik minut spílali rozhodčím a úplně se přestali koncentrovat na zápas. Naštěstí však zavládla vůle po boji a utkání jsme dohráli. Domácí si však závěr zkušeně pohlídali, díky svému aktivnímu „pressingu“ nás nepustili ani ke hře bez gólmana a v utkání stejně jako v celé sérii zaslouženě zvítězili! My odcházíme sice poraženi, ale se vztyčenou hlavou!Trenér Pavel Študlar:
„Z naší strany určitě nejlepší utkání série, bojovalo se až do konce a tak to má být! Semifinále se lámalo u nás doma, kde jsme si v podstatě sami prohráli obě utkání a i dnes Včelničtí potvrdili, že byli hlavně po psychické stránce lépe připraveni, nenechali se ničím vyvézt z míry (nebo alespoň ne dlouhodobě) a o něco více si šli za svým cílem – zaslouženou účastí ve finále! Tímto jim jménem celého horalského „B“ týmu děkuji za sportovní boj, kde, i přes občasné jiskření a vášně, nic nevybočilo z hranic fair play a bojů v play off, gratuluji k postupu a přeji hodně štěstí v boji o titul!“

Přidat nový příspěvek