HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 1:3 (0:2 0:1 1:0)
branky Horalů: 37. Matoušek (Bednář, P. Mráz)
hosté: 3. Strašík (Sviták); 4. Jindra (Vojta); 30. Bláha (Vojta)
vyloučení Horalů: Čertík (2x) x 2 minuty
Kolka (27/30); Dudla
V. Mráz - Eichner; Čertík - Matoušek - Trojan
Bílý - Kott "C"; P. Mráz - J. Sitter – Bednář, Šmídmajer

Trenér: Vsevolod Bobrov (licence, licence!!!)

V úvodním semifinále jsme vůbec nezachytili začátek a po třech minutách bylo vlastně hotovo. Hosté na nás vlétli, roztočili nás jak vítr v bedně a my jsme vůbec nebyli schopni reagovat. V čase 2:27 jsme nechali na několikrát dorážet kapitána Vojtěcha Strašíka a ten se nakonec prosadil – 0:1. Za další půlminutku (3:11) pak celé naše obranné pásmo obkroužil Matěj Jindra, vyjel si nerušeně až ke střele, využil zastíněného výhledu brankáře Kolky a trefil milimetrově přesně k tyči – 0:2!
Prostřední část už byla lepší, měli jsme i několik šancí, ale hostující Mátl si vždy poradil, nebo jsme, jako při naší přesilovce, nebyli vůbec s to trefit branku. Podstatnější však bylo, že jsme Včelnické k ničemu nepustili, až na jednu výjimku. 15 vteřin se octl po vhazování v útočném pásmu sám za našimi beky Adrian Bláha a tváří tvář Kolkovi předvedl nádherný blafák a střelu pod víko – 0:3.
Dvě třetiny jsme v podstatě tahali nohy a nebyli schopni se nějak prosadit, vše nám trvalo strašně dlouho a chyběl moment překvapení. Prosadit jsme se dokázali až v 37. minutě, kdy Matoušek trefil ze vzduchu baseballově míček a vykřesal naději – 1:3. Bohužel to byla naše jediná radost a Dranreb první duel zaslouženě vyhrál!

Foto z utkání zde: ZDE

2016-2017 KH(b)L 1. SEMIFINÁLE PO; 7. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PT; diváků: 38
HIGHLANDERS PT "B" @ TJ HC DRANREB NOVÁ VČELNICE 3:5 (3:2 0:2 0:1)
branky Horalů: 3. Bednář; 8. Trojan (Matoušek); 12. Bednář (Matoušek)
hosté: 5. Sedlák (Brus, Strašík); 11. Sviták (Strašík); 18. Kupka (Sviták, Strašík); 27. Sedlák (Vojta) SH; 44. Bláha (Sedlák)
střely na branku: 28-27
vyloučení Horalů: Matoušek x 2 minuty
přesilovky: 3-1 využití: 0-0 oslabení: 0-1
rozhodčí: Pátek - Veleba (pohoda)
Sestava:
Kolka (22/27);

Po sobotní prohře se snažil „B“ tým Horalů co nejvíce uvolnit a nabudit na další utkání. Někteří hráči to vzali zodpovědně hned těsně po zápase a na hřišti uspořádali happening s grilováním apod. A zpočátku se zdálo, že to přinese své ovoce.
Od prvních vteřin jsme přišpendlili hosty v jejich třetině a ve 3. minutě se prosadil Zdeněk Bednář, který zůstal před brankovištěm a svým (ne)povedeným pokusem přehodil brankáře Mátla, jehož lapačka máchla na prázdno – 1:0. Včelničtí se k prvnímu ohrožení naší branky dostali až z kraje 5. minuty, ale hned z toho bylo vyrovnání. Nahození od modré Miloslava Sedláka si přes clonu hráčů cestu až za bezmocného Kolku – 1:1. Za další 3 minuty však zafungovala spolupráce Matoušek – David Trojan a druhý jmenovaný střelou na bližší tyč nachytal gólmana – 2:1. Bohužel na začátku 11. minuty byl obránce P. Mráz skálopevně přesvědčen o „icingu“, že nechal v pozici krasobruslařky chystající se na piruetu projet míček až k zadnímu hrazení, tam se jej však zmocnil soupeř, přišla zpětná nahrávka na modrou a střílenou přihrávku Strašíka usměrnil za Kolku nikým nerušený Petr Sviták – 2:2. Za další minutku však vybojoval u mantinelu se štěstím míček Matoušek pro Zdeňka Bednáře, ten vystřelil a následně doklepl za Mátla, který si byl (stejně jako jeho spoluhráči) jistý, že má oranžový nesmyl ve své moci – 3:2. Pojistku mohl navíc přidat Trojan, který objel vyběhnuvšího brankáře, ale jeho bekhendový pokus minul zhruba o půl metru úplně prázdnou branku!
Po dvou a půl minutách druhé části přišlo další vyrovnání. Možná šťastnou, nicméně krásnou kombinaci napříč naším brankovištěm zakončil střelou do prázdné nepokrytý Jiří Kupka – 3:3. Vedení nám mohl vrátit agilní Bednář, ale v závaru před brankou trefil ležícího Mátla jen do masky. Hostující gólman si pak poradil i s několika nebezpečnými dorážkami a v rozhodujících chvílích podržel svůj tým. V 27. minutě jsme díky přesilovce získali další možnost strhnout vedení na svou stranu. Místo rozhodujícího úderu však přišel šok. P. Mráz namazal od vlastní branky dvojici forčekujících hostí a Miloslav Sedlák trefil neomylně pravý horní růžek – 3:4. Naše bojovná nálada byla ta tam a místo ní na nás padla psychická deka, ze které jsme se do konce utkání už nevzpamatovali.
V nakonec poslední části měl největší šanci na srovnání Trojan, ale jeho přihrávku na nabíhajícího Matouška vystihl svou holí brankář Mátl. V závěru zápasu jsme pak měli přesilovku, ale nebyli jsme schopni v ní cokoliv vymyslet. A tak, jako již tolikrát, přišel trest. V čase 43:59 zakončil rozebírku naší obrany Adrian Bláha – 3:5!

Trenér P. Študlar po utkáních řekl:
„Bohužel jsme se v obou utkáních nedokázali naladit na tu správnou vlnu a notu. Nejlépe jsme hráli v závěrečné části prvního utkání a první toho druhého. Ale hrát dobře dvě třetiny ze šesti je strašně málo, hlavně v play off! Soupeř ze Včelnice má zatím více jistoty a klidu na hokejce a působí kompaktnějším dojmem.
Byl bych ale špatný trenér, kdybych nevěřil, že se série do Prachatic ještě vrátí! Teď jde o to, aby tomu a hlavně sami sobě začali věřit i ostatní!!!"