Titulek: STARŠÍ ŽÁCI VYZRÁLI NA NOVÉ STRAŠECÍ!

2016-2017 MČR SŽ; 6. 5. 2017
Hřiště: HIGHLANDERS ARÉNA, PRACHATICE diváků: 14
HORALÍCI SŽ @ HBC NOVÉ STRAŠECÍ 6:3 (0:1 2:1 4:1)
branky Horalů:16. Jiří Štěpánek (Štětina); 25. Štětina; 31. Jiří Štěpánek (Štětina, Binka); 32. Jiří Štěpánek SH; 35. Jiří Štěpánek (Veselý); 41. Jiří Štěpánek (Štětina)
střely na branku: 34-21
vyloučení Horalů: Kahuda, Jiří Štěpánek, Jan Štěpánek x 2 minuty
přesilovky: 0-3 využití: 0-0 oslabení: 1-0
rozhodčí: Novotný - Soukup (oukchej)
Sestava:
Kodrle (18/21);
Binka, Jiří Štěpánek, Plecer, Zimandl, Jan Štěpánek, Štětina, Veselý, Beran, Kahuda, Pegley, Lácha, Novák

V dalším pokračování soutěže starších žáků přivítali Horalící na svém hřišti hejno „bubáků“ z Nového Strašecího. Ti přivezli početnou, nicméně o něco mladší sestavu (polovina hráčů patří do kategorie mladších žáků).
Možná i proto měli Horalíci v úvodní části mírně navrch a vytvořili si několik slibných šancí. Buď ale nedokázali dobře chytajícího brankáře, nebo chybělo štěstí, když se míček poskakující těsně před brankovou čarou (ne)odrazil (ne)potřebným směrem. O to větší šok pak přišel ve 13. minutě, když zůstal pro změnu před naším brankářem volný Nicolas de Fin a trefil přesně – 0:1.
Naštěstí hned po 17 vteřinách prostřední třetiny vyrovnal svou klasickou otočkou zpoza branky kolem tyče Jiří Štěpánek a vnesl do mírně „vystrašených“ řad domácích potřebný klid. Když pak v 25. minutě pak dostal míček ideálně do „jízdy“ Václav Štětina a v úniku trefil šibenici, bylo u Horalíků ještě veseleji – 2:1. Jenže za minutu později se prodral za naše obránce „hlavní strašák“ (kapitán) František Linke a prostřelil Kodrleho – 2:2.
Začátek třetí části však opět vyšel domácím, když Jiří Štěpánek po 43 vteřinách také v úniku trefil přesně – 3:2. Stejný hráč se pak prosadil ještě třikrát, z toho jednou ve vlastním oslabení a zajistil nám pohodlný náskok. Za „strašidla“ snižoval znovu de Fin – 6:3, když překazil útočné choutky jednoho z domácích obránců a našel mezírku mezi betony brankáře Kodrleho. Ten však své spoluhráče několikrát výrazně podržel a jistil týmový výkon Horalů.
Pochvalu však zaslouží obě družstva, diváci se nenudili a viděli velmi napínavý zápas!