Vložil: #91

Titulek: Horalové vyřadili Zliv a jsou v semifinále 2.NHbL!!!

HBC ZLIV – HIGHLANDERS PRACHATICE 3:6 (0:1, 2:0, 1:5)
stav série: 0:2
Branky a asistence: Paule (Lang, Kotlík), Květoň (Dojčar, Turek), Turek (Sedláček, Bušek), Turek (Šaršok), Markytán (Lang Jan), Šaršok (Turek, Květoň)
Čtvrtfinálová série se po domácí výhře Horalů 5:0, stěhovala do Zlivi. Naštěstí, protože v prachatické aréně se na hřišti povalovalo asi 10 centimetrů sněhu. Ve 40 km vzdálené Zlivi po sněhu nebyla ani památka, ba naopak svítilo sluníčko a pro hokejbal to byly ideální podmínky.
Perfektní začátek pro Horaly zařídil Láďa Paule, který po 94 vteřinách poslal Prachatické do vedení 0:1. Horalové v první třetině přestříleli svého soupeře 15:8, ale s těmi si poradili pozorní brankáři, domácí Veselý a náš diamant Pixa. Horalové se jen těžko zžívali s asfaltovým povrchem a to domácím nahrávalo do karet.
Ve druhé třetině se obraz hry obrátil a to doslova, úřadoval opět rychlý gól, tentokrát však na straně domácích. Po 104 vteřinách se v oslabení prosadil Vebr a srovnal stav utkání na 1:1. Průběh druhé třetiny nebyl ničím zvláštní, pokud nebudeme mluvit o tom, že oba týmy bojovaly o vedení. Ve 22.minutě utkání však domácím rozhodčí po sporné situaci neuznali gól a vyslechli si pár peprných poznámek, stejně tak jako hostující hráči. Tyto dohady však ukončil „fair play“ gestem Horal Tomáš Pixa, když rozhodčím řekl, že viděl míček za brankovou čárou a ti tak poslali Zliv do vedení 2:1.
Ve třetí třetině budeme opět počítat vteřiny. Přesně 30 vteřin uběhlo, když hostující Dojčar vysunul Květoně, ten na modré šikovně zpracoval míček čímž se dostal do samostatného úniku a střelou do vikýře vyrovnal na 2:2. Velká radost Horalů však netrvala dlouho. Ihned po buly napřáhl z vlastní modré Řimnáč a za další 2 vteřiny bylo veselo na zlivské straně. Nepozorný Pixa si vyprávěl s Markytánem jaký krásný vingl vymetl Květoň, aniž by si všiml, že vymetá jemu někdo díru mezi jeho betony. Za dalších 61 vteřin se však prosadil kapitán Horalů Turek a z otočky propálil Veselého mezi betony a srovnal stav na 3:3. Za dalších 6 vteřin si vzal slovo opět kapitán Horalů a na hostující střídačce bylo opět veseleji! Turek vyhrál vhazování na Šaršoka, který ho lobem vybídl ke sprintu, u míčku byl dříve než Veselý a s klidem ho dopravil do branky 3:4. Aby toho nebylo málo, tak za dalších 20 vteřin vymetl pavučiny z rohu Veselého branky Markytán a poslal prachatické do dvoubrankového vedení 3:5. Za 85 vteřin 5 branek, kdo odešel na toaletu litoval! Zlivští byli očividně otřeseni, ale i přesto se nevzdávali a snažili se konec sezóny oddálit. Poslední slovo však měli Horalové. V přesilové hře Turek nabil na modrou čáru Šaršokovi a vysoký obránce Horalů vypálil přízemní pumelici, která vyletěla z branky stejně tak rychle jako tam vlétla 3:6.
Horalové tak slaví postup do semifinále, kde je čeká HC ŠD Písek. Již tuto sobotu a neděli zajíždějí naši kluci na horkou půdu do Písku, kde je bude čekat velice silný soupeř, který má na soupisce několik hráčů budějovického Motoru a i mimo jiné taková jména jako Jakub Kovář nebo Miroslav Indrák. Uvidíme, v jaké sestavě domácí Písek nakonec nastoupí, oba dva dny se hraje vždy v pravé poledne.